SEKTÖREL › Yeni yüzlü Verso çok yakında bayilerde...

Yeni yüzlü Verso çok yakında bayilerde...

17 Şubat 2013 / 13:41 Ülkemizde üretilen Toyota Verso, 55.200 TL'den başlayan fiyatlarla Mart ayında satışa çıkıyor

Yeni yüzlü Verso çok yakında bayilerde...
Yenilenen Verso, Toyota’nın  “Keen Look - Keskin bakış” ve “Under Priority - Öncelikli” tasarım anlayışı ile artık daha dinamik ve çekici bir görünüme sahip.  Kadrosunda Türk mühendislerin de bulunduğu bir ekip tarafından Avrupa’da tasarlanan ve Toyota Türkiye'nin Adapazarı'ndaki fabrikasında üretilecek olan Verso'nun çok yönlülük, genişlik ve pratik kullanım detayları düşünülerek kapsamlı bir değişim geçirdiği açıklanıyor. Verso’da yüzde 40’ı görünüm ve yüzde 60’ı sürüş özelliklerine yönelik 470’ten fazla parça değiştirilmiş.   

Ön tasarımda giriş seviyesinden itibaren saten siyah ve krom detaylar içeren Verso, üst versiyonlarındaysa xenon farlar ve LED gündüz farları sunuyor. Daha küçük ve sinyal lambaları entegre edilmiş, otomatik katlanabilir yan aynalara sahip olan Verso’da ayrıca, yeni tasarım 16 inç ve ilk defa sunulan 17 inç’lik sportif alüminyum alaşım jantlar da mevcut.

Çok yönlü kullanım sunan Verso’da 32 farklı oturma seçeneği bulunurken, 2.sıra koltuklar artık daha fazla hareket ettirilebiliyor. 7 koltuklu Easy Flat sistemi ile 2. sıra koltuklar da yatırılarak tamamen düz bir yükleme alanı oluşturulabilirken, 3’ncü sıra koltukların yatırılmasıyla bagaj kapasitesi 484 litreye çıkabiliyor. 7 koltuklu modellerinde bagaj tabanının altında 6 adet 1,5 litrelik şişe alacak kadar bir depolama alanı da bulunuyor. Buna ek olarak otomobilde pekçok saklama alanına ve eşya gözüne de yer verilmiş. Yenilenen Verso’da sunulan en dikkat çekici özelliklerinden bir diğeri de 2340 x 1280 mm boyutundaki Skyview cam tavan.

Geliştirilmiş süspansiyon, artırılmış gövde mukavemeti ve sessiz sürüşü artırıcı yalıtım detayları ile yenilenen Verso’nun artık daha konforlu ve güvenli bir otomobil olduğu açıklanıyor. Otomobilde, sürücü diz hava yastığı da dahil olmak üzere 7 hava yastığı, ayak frenden çekildiği andan itibaren 2 saniye boyunca kaydırmayı önleyen Yokuş Kalkış Destek Sistemi (HAC), Direksiyondan Destekli Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC+), Elektronik Çekiş Kontrol Sistemi (TRC) ve Otomatik Hız Sabitleme Sistemi (Cruise Control) gibi güvenlik donanımları bulunuyor.

Entegre geri görüş kamerası özelliklerini içeren 6.1 inçlik renkli dokunmatik ekranıyla “Toyota Touch” sistemine de sahip olan Verso’da “Touch&Go Plus” multimedya sistemiyse opsiyonel olarak sunulacak. Bu opsiyonda sunulan ileri navigasyon sistemi, gelişmiş trafik bilgileriyle öne çıkıyor. Bunun yanısıra Touch&Go Plus mobil telefon üzerinden Bluetooth aracılığıyla Google arama motoruna bağlanabilirken, ekran üzerinden SMS alma ve gönderme, USB tabanlı fotoğraf görme ve sesli komut sistemi özelliğini de sunuyor. Touch&Go Plus’a yüklenebilen en yakın benzin istasyonu, en ucuz yakıt, hava durumu tahmini, eko-sürüşe yardımcı olan “bir bardak su” gibi Toyota uygulamaları ile Verso’da yolculuklar daha keyifli hale getirilmiş.

Türkiye’de satışa sunulacak olan 1.6 lt Valvematic benzinli modellerinde  Comfort Extra, Elegant, Premium ve Premium Navi olmak üzere 4 farklı donanım seviyesi bulunan Verso, 6 ileri şanzıman ile donatılmış. 132 bg güce sahip 1.6 litrelik Valvematic motor, ortalama 6.6 lt/100 km yakıt tüketimine ve 154 g/km'lik CO2 salım değerine sahip. Verso, 55 bin 200 TL’den başlayan fiyatlarla sunulacak.

ÇOK OKUNANLAR