SEKTÖREL › Yılın Otomobili yarışması için test sürüşleri tamamlandı

Yılın Otomobili yarışması için test sürüşleri tamamlandı

25 Mayıs 2023 / 20:15 Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin 8’inci kez düzenlediği “Yılın Otomobili” yarışmasında finale yaklaşılıyor

Yılın Otomobili yarışması için test sürüşleri tamamlandı

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından kesintisiz olarak 8’inci kez düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili 2023” yarışmasının sondan bir önceki etabı olan test sürüşleri gerçekleştirildi. OGD üyeleri Haziran ayındaki ikinci oylama öncesinde gerçekleştirecekleri test sürüşü için Intercity İstanbul Park’ta bir araya geldi. Üyeler 7 finalist otomobil olan BMW X1, Dacia Jogger, Hyundai IONIQ 5, Nissan X-Trail, Opel Astra, Peugeot 408 ve Toyota Corolla Cross’u test ettiler. Test sürüşünün ardından final oylaması sonucunda en fazla puan alarak kazanan aday, 13 Haziran 2023 Salı günü düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak. 

0feda7c9a9ba28ab84f55bd771b60f57_0.jpg

Bosch Car Service, Bridgestone, Intercity, Shell Helix Motor Yağları ve TÜVTÜRK sponsorluğunda gerçekleşen “Türkiye’de Yılın Otomobili 2023” yarışmasında ayrıca, “Yılın Tasarımı”, “Yılın Basın Lansmanı” ve “Yılın İnovatif Projesi” dallarında da ödül verilecek.

OGD Foto Galeri Tüm OGD Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR