MOTORSPORLARI › Zabıtalar F1 için İngilizce öğreniyor

Zabıtalar F1 için İngilizce öğreniyor

04 Mayıs 2011 / 01:44 Tuzla Belediyesi zabıta personeli, F1'i izlemeye gelecek yabancı konuklarla iletişim için İngilizce eğitimi alıyor

Zabıtalar F1 için İngilizce öğreniyor
Tuzla, Formula 1 yarışlarına 7'nci kez ev sahipliği yapacak. Tuzla Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre; yarışları izlemeye gelen yabancı turistlere, adres sormadan, şikayetlere kadar her konuda İngilizce dil eğitimi alan ''F1 Zabıta Ekipleri'' yardımcı olacak. Tuzla Belediyesi Meclis Salonu'nda 3 hafta yabancı dil eğitimi alan zabıtalar, üç ekip halinde görev yapacak.

Belediyenin uygulamaya geçirdiği zabıta ekiplerine ulaşabilmek için, belirli noktalara İngilizce ve Almanca yabancı dille yazılmış uyarı levhaları ve tabelalar asılacak. Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'nın, yerli ve yabancı misafirlerin pist dışında huzur ve güvenliği için zabıta ekiplerinin görev alacağını belirttiği bildirilen açıklamada, şu görüşlerine yer verildi: ''İzleyiciler, alan dışında yaşayacakları sorunları, zabıta ekiplerimize rahatça bildirebilir. Zabıtalarımız aldıkları İngilizce eğitimi sayesinde, yabancı misafirlerimizle konuşabilecek duruma geldi.

Yarışlar nedeniyle dünyanın gözü bu yıl yine Tuzla'ya çevrilecek. Ülkemizde Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapan Tuzla Belediyesi, 7'nci yarış için tüm hazırlıklarını tamamladı. Öncelikle pistin bağlantı yolları incelenerek hasar görmüş bazı yollar onarıldı. Otoparklar ve yönlendirme levhaları gözden geçirilerek hazır hale getirildi. Yarışların izleneceği arazide peyzaj düzenlemeleri yapılarak izlemeye gelecek yarış severlere uygun ortamlar hazırlandı. Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da Tuzla Belediyesi otoparkları ücretsiz olacak.''

Bu arada, yarışlar nedeniyle Tuzla Belediyesi, ana tribün karşısına kurulacak tanıtım tırında, sağlık ve rehberlik hizmetlerinin yanı sıra, Formula 1 tarihinin de yer aldığı ilçeyi tanıtan Türkçe, İngilizce, Almanca kitapçıklar ve güneşten korunmak için şapka dağıtacak.

Zabıta ekipleri, seyyar satıcılara karşı da önlem alırken, temizlik işlerine bağlı ekipler de bölgenin temizliğini sağlayacak.

Kaynak: Ajansspor.com

ÇOK OKUNANLAR