GÜNDEM › Zipcar artık 40 noktada hizmet sunuyor

Zipcar artık 40 noktada hizmet sunuyor

10 Mart 2016 / 22:00 Türkiye'de geçtiğimiz yıldan beri hizmet sunan araç paylaşım markası Zipcar yaygınlaşıyor

Zipcar artık 40 noktada hizmet sunuyor

Otokoç Otomotiv işbirliği ile geçtiğimiz sene Türkiye’de hizmete başlayan dünyanın lider araç paylaşım markası Zipcar, yeni yatırımlarla İstanbul ve Antalya’da yaygınlaşıyor. İstanbul’da merkezi ve stratejik 40 noktada yer alan araç paylaşım markası, Antalya’da havalimanı lokasyonunda hizmet sağlıyor.

Otokoç Otomotiv'in çiçeği burnunda iş kolu ile ilgili görüşlerini belirten Otokoç Otomotiv Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici; ” 2015 yılı Nisan ayında hizmet vermeye başladığımız Zipcar ile yavaş ama emin adımlarla ilerliyoruz. 20’li adetlerden bugün geldiğimiz noktada 40 farklı lokasyona ulaştık. İstanbul’un merkezi ve stratejik 40 lokasyonunda yer alıyoruz ayrıca Antalya’da da hizmet veriyoruz  Hizmete başladığımız günden bu zamana kadar 80 araçlık filomuz dünyanın çevresini 24 kez dönecek kadar yol kat etti. Toplam kullanım süresi ise 45.000 saat civarında, yani beş yıldan fazla kullanım gerçekleşti. Geleceğin işi olarak tanımladığımız Zipcar ile iş planımıza uygun şekilde genişleme ve lokasyona bağlı araç artışına devam ediyoruz” dedi.

Saatlik olarak rezerve edilebilen araç paylaşım sistemi ile tüm dünyada şehir hayatına alternatif bir çözüm getiren Zipcar, kolay üyelik sistemi ve modern araçlarıyla farklı bir kullanıcı deneyimi yaşatıyor. Aylık 10 TL veya yıllık 75 TL karşılığında üye olunabilen Zipcar, saati 11 TL’den başlayan kullanım ücreti ile araç paylaşımı hizmeti sunuyor. Zipcar kullanıcıları 30 km’ye kadar ücretsiz yakıt imkanından yararlanırken sigorta gibi ilave maliyetlerden de kurtuluyor.

Zipcar Lokasyonları; Arçelik Sütlüce, Ataşehir Birmot, Ataşehir Otokoç, Atatürk Havalimanı, Atlı Spor Klübü(Maslak), Başakşehir Ağaoğlu, Beylikdüzü Birmot,  Büyükçekmece Tüyap, Çamlıca İş Merkezi, Galleria AVM(Bakırköy), Gayrettepe Metro, Göker Otopark(Eyüp), Grand Cevahir Hotel(Mecidiyeköy), Hilton Kozyatağı, İstinye Otokoç, İTV Taksim,  İTV Suadiye, Kadıköy Başkent, Kalamış Marina, Katibim Otopark(Üsküdar), Koç Holding(Nakkaştepe), Küçükyalı Otokoç Genel Müdürlük Otoparkı,  Koç Üniversitesi Ana Kampüs,  Koç  Üniversitesi Batı Kampüsü, Maslak Beybi Giz,  Maslak Orjin, Mercedes Hadımköy, Özdilek Park Levent, Palladium(Ataşehir),  Park Çağlayan, Polat Towers(Fulya), Şişhane Parktürk, T- Park Emniyet Evler(Levent), Taşdelen Otokoç, Tepe Nautilus(Kadıköy), Trump Towers(Mecidiyeköy), Yenibosna Otokoç, Zincirlikuyu Birmot, Antalya Havalimanı

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR