TEKNOLOJİ › ABB'den yeni bir şarj çözümü

ABB'den yeni bir şarj çözümü

13 Ocak 2023 / 23:30 ABB E-mobilite, Las Vegas CES 2023'te yeni konut tipi AC şarj çözümü Terra Home'u tanıttı

ABB'den yeni bir şarj çözümü

ABB E-mobilite, dünyanın en etkili teknoloji fuarlarından CES 2023'te yeni Terra Home şarj çözümünü tanıttı. Bu yılın sonlarına doğru satışa sunulacak olan Terra Home, konut tipi elektrikli araç şarjı için yeni nesil tüketici tercihine öncülük edecek. 

2040'a kadar küresel olarak 340 ila 490 milyon şarj ünitesine ihtiyaç duyulacağı ve bu rakamın tüm elektrikli araç şarj kurulumlarının %82'sini temsil eden ev tipi şarj üniteleri tarafından domine edileceği tahmin ediliyor.

99bd00f0963c028668f8c18cf7e5db9f_0.jpg

ABB E-mobilite'nin yeni evde şarj çözümünün duyurulması sebebiyle, pazar lideri tarafından yaptırılan ankette, küresel çapta sürücülere 2023 ve sonrası için en önemli öncelikleri soruldu. Anket, sürdürülebilirliğin en önemli motivasyonlar arasında yer aldığını ortaya koydu. Ankete katılanların %90'ı, gelecek nesiller için gezegeni korumaya yardımcı olacak seçimler yapma konusunda kişisel bir sorumluluk hissettiklerini söyledi.

Bu durum, önümüzdeki yıl seyahat emisyonlarını azaltmak için harekete geçeceklerini teyit eden katılımcıların %86'sına da yansıdı. Elektrikli otomobile geçiş, özel araç kullanımının azaltılması ve toplu taşıma kullanımının artırılmasının yanı sıra, düşünülen en çevre dostu değişikliklerden biri olarak sıralandı.

99bd00f0963c028668f8c18cf7e5db9f_1.jpg

Haberle ilgili konuşan ABB E-mobilite Kıdemli Başkan Yardımcısı Leon van de Pas şunları söyledi "Düşük karbonlu bir toplumu mümkün kılma çabamızda bir başka önemli başlangıcı işaret ederken, anket sonuçları sürücülerin bizimle yolculuk yapmaya hazır ve istekli olduğunu gösteriyor. Benzeri görülmemiş kullanıcı seçenekleri sunan yeni Terra Home, çok daha fazla sayıda insanın elektrikli mobiliteye geçişi basit ve şık bir şekilde benimsemesi için esneklik sağlıyor.”

ABB E-mobilite'nin yeni Terra Home şarj çözümü, güneş enerjisi gibi yenilenebilir evsel kaynaklardan elde edilen elektriğe otomatik olarak öncelik verebilme özelliğiyle, özellikle katılımcıların yarısından fazlasına (%54) hitap edecek.

99bd00f0963c028668f8c18cf7e5db9f_2.jpg

Terra Home sadece sürdürülebilir şarj seçeneği için değil, aynı zamanda stil ve sadelik açısından da yeni bir ölçüt oluşturuyor. Terra Home'un minimalist tasarımı, malzeme seçimi ve kişiselleştirilmiş kapak seçenekleri, birbirinden farklı evlere ve yaşam tarzlarına sorunsuz bir şekilde uyum sağlayacağı anlamına geliyor.

Ayrıca Plug N Charge gibi akıllı özelliklerin, araç ve şarj ünitesi arasında anında ve otomatik tanıma sağlayarak şarj yetkilendirmesini tamamen sorunsuz hale getirdiği açıklanıyor. Buna ek olarak, interaktif aydınlatma özellikleri şarj oturumunun durumunu gösteriyor. Şarj durumuyla ilgili bildirimlere ise ABB E-mobility şarj ünitesi uygulamasından kolayca erişilebildiği ve sadece ürün sahibinin Terra Home'larına bağlanabilmesini sağladığı belirtiliyor.

ABB Foto Galeri Tüm ABB Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR