MOTORSPORLARI › Alpine markası Formula 1'e adım atıyor

Alpine markası Formula 1'e adım atıyor

12 Eylül 2020 / 16:29 2021 sezonundan itibaren Renault Grubu’nu Formula 1’de Alpine markası temsil edecek

Alpine markası Formula 1'e adım atıyor

Gelecek yıl itibarıyla Formula 1’de Alpine adıyla yarışma kararı alan Renault Grubu, Fransız renklerini pistlere taşıyacak. Ralli ve dayanıklılık alanlarında elde ettiği rekorlar ve başarılarla bilinen Alpine, böylece Formula 1’e adım atmış oluyor. Grubun bu kararı, Alpine’in gelişimini ve etkisini daha da ileriye taşımak için büyük önem taşıyor. Alpine F1® Takımı Renault Grubu’nun hibrit güç ünitelerindeki uzmanlığından yararlanmaya devam ederken, E-TECH ismi ise korunacak.

Alpine’in dünyanın en prestijli otomobil organizasyonunda yerini aldığını ifade eden Renault Grubu CEO’su Luca De Meo, “Böylece Formula 1’e rüya bir marka eklemiş olduk. Alpine, zarafet, yaratıcılık ve cesaretten oluşan değerlerini Formula 1 pistlerine taşıyacak. Ayrıca Grup olarak üretici pozisyonumuzu da sürdürüyoruz” dedi.

Renault DP World F1 Takımı Sorumlusu Cyril Abiteboul ise, “Bu karar hem takım, hem de motorsporları için önemli bir dönemde geldi. Sahip olduğu rekabet ruhu ve çevik Fransız yaratıcılığı ile Alpine, Formula 1 dünyasına yeni değerler getirerek renk katacak. Bu durum 2022 yılına hazırlık sürecinde en önemli kozlarımızdan olacak. Motorsporlarında gelirin daha adil dağıtılmasını sağlayacak yeni yönetmelikler ve finansal kurallar sayesinde, yönetim daha yenilikçi ve kolay hale gelecek. Bütçe sınırlaması ise imzacı takımların sportif değerlerini daha fazla ön plana çıkaracak. Alpine Formula 1’e zafer için mücadele etmeye geldi” ifadelerini kullandı.

ac03c99f38c18f3c20db620f12b798b9_0.jpg

ÇOK OKUNANLAR