SEKTÖREL › Fiat Ducato Avrupa'da pazar lideri oldu

Fiat Ducato Avrupa'da pazar lideri oldu

25 Şubat 2021 / 11:55 Fiat Ducato, 2020 yılında Avrupa pazarının en çok tercih edilen ticari araç modeli oldu

Fiat Ducato Avrupa'da pazar lideri oldu

Fiat'in 40 yıllık bir geçmişe sahip olan Ducato modeli, Dataforce’un yaptığı araştırmaya göre, 2020 yılında Avrupa'nın en çok satan ticari aracı oldu. 150 bin adetlik satış performansıyla satış adetlerini yüzde 7,6 artıran Ducato ayrıca pazar payını da yüzde 3 artışla yüzde 20,5'e çıkarmış oldu.

Yaklaşık 40 yıl önce, önden çekiş, yüksek yükleme kapasitesi ve çok yönlü kullanım özellikleriyle büyük hacimli van segmentinde devrim yaratan Ducato, yıllar içerisinde 10 bin adedin üzerinde versiyonuyla 80’in üzerinde ülkede satılan bir trend belirleyici oldu. Farklı gövde tipleri ve şasisiyle Fiat Ducato, Avrupa’da başta karavan olmak üzere özel amaçlı araçlar için de her zaman öncelikli tercih olmayı başardı. 

ELEKTRİKLİ VERSİYONU DA HAZIR
Fiat Ducato, 3 milyon adedin üzerinde satış rakamlarıyla segmentinin tartışmasız lideri konumunda bulunuyor. Avrupa genelindeki profesyoneller tarafından takdir edilen tüm özellikleri, tamamen elektrikli versiyon ile yeni bir boyuta taşınıyor. Fiat Professional’ın yüksek kalite standartlarına uygun olarak tasarlanan elektrikli Ducato, geleneksel Ducato ile aynı yük hacimlerine (10 m3’ten 17 m3’e kadar) ve 1.950 kg’a varan pazardaki en yüksek yük taşıma kapasitesine sahip. Aracın 230 ile 360 km arasında değişen elektrikli sürüş menzilini beraberinde getiren farklı batarya seçenekleri ise farklı profesyonellerin beklentilerini karşılamaya devam edecek.

KARAVAN OLARAK DA TERCİH EDİLİYOR
2014 yılından beri kendi segmentinde lider ve 2020 yılında en çok satan ticari araç olan Ducato, 13 Avrupa pazarının büyük hacimli van segmentinde lider ve özel karavan altyapısı ile geliştirilen tek model. Son on yılda Avrupa’da 500 bin aile; geçtiğimiz sene tamamen steril bir ortamda seyahat/tatil için Fiat Ducato’yu tercih etti. Zengin gövde çeşitliliği, köşeli düz hatlı bagaj bölmesi, güçlü-verimli motorları ve otomobil benzeri sürüş özelliklerine sahip olan Ducato karavan, hem alt yapı hem de yaşam alanı açısından mümkün olan en iyi çözümleri sunmak üzere Avrupa’nın en büyük karavan üreticileri ile birlikte tasarlandı. Fiat Ducato karavan; pandemide tatil, macera ve özgürlüğü güvenle yaşamak için ideal bir seçim olarak öne çıkmaya devam ediyor.

f0faf286e3765cd30eff7b248b6caba1_0.jpg

DUCATO ÜLKEMİZDE DE POPÜLER
Ducato ülkemizde van, kamyonet ve minibüs modelleri ile satışa sunuluyor. Fiat Professional Ailesi’nin güçlü üyesi, Euro6d’ye uygun 140 bg ve 160 bg güçlerindeki iki çevreci motor seçeneği ve manuel şanzımanın yanı sıra tork konvertörlü 9-ileri otomatik şanzımanla satışa sunuluyor. Fiat Ducato her işe uygun çözümler sunarken, kullanıcısına işletme avantajı, yolcularına konfor sağlıyor. Müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılama noktasında kusursuz olan Ducato, sınıfının en iyi yükleme hacmiyle de tercih sebebi olmayı sürdürüyor. Ducato Van, 8 m3’ten 17 m3’e kadar 5 farklı hacim, kamyonet modeli ise 2.8 m’den 4.2 metreye kadar kasa uzunluklarına sahip 5 farklı alternatif ile satın alınabiliyor. Fiat Ducato Minibüs 16+1 personel taşıma, okul servisleri ise Delux ve Technolux donanım seviyeleri seçenekleriyle; yine servislere yönelik 19+1 ve 20+1 seçenekleri ise City donanımı ile tercih edilebiliyor.

ÇOK OKUNANLAR