MOTORSPORLARI › Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde kıran kırana mücadele...

Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde kıran kırana mücadele...

15 Eylül 2014 / 12:59 32. Kocaeli Rallisi, Castrol Ford Team Türkiye takımından Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ekibinin birinciliği ile sonuçlandı

Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde kıran kırana mücadele...

Kısa adı KOSDER olan Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından Ford Otosan ana sponsorluğunda, Ramada Plaza İzmit, Outlet Center ve AVIS katkıları ile organize edilen Ford Otosan 32.Kocaeli Rallisi, 13-14 Eylül tarihlerinde 10 özel etapta koşuldu.

Baştan sona büyük çekişmeye ve heyecana sahne olan zorlu ralliyi, 9 saniye farkla Castrol Ford Team Türkiye takımından Ford Fiesta S2000 ile Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz kazandı. Yarışın genel klasman ikinciliğini farkla Tok Sport WRT takımdan MINI JCW RRC ile Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez elde ederken, üçüncülük Castrol Ford Team Türkiye takımından Ford Fiesta S2000 ile Murat Bostancı-Onur Vatansever ekibinin oldu.

İki gün süren zorlu rallide ekipler toprak zeminli etaplarda sıcak hava şartları ve birbirleri ile büyük ve zorlu bir mücadele sergilediler. Yarışın N4 sınıfı birinciliğini ferdi olarak Mitsubishi Lancer EVO IX ile yarışan Dağhan Ünlüdoğan-Aras Dinçer ekibi elde ederken, RC4 sınıfında Castrol Ford Team Türkiye takımından Ford Fiesta R2 ile Ümitcan Özdemir-Afşin Baydar birinciliğin sahibi oldu. Ekip aynı zamanda İki Çeker klasmanı birinciliğini de kazanırken, Ümitcan Özdemir “en iyi genç pilot” ödülünü de elde etti. RC3 sınıfı birinciliğini Pegasus Racing adına Fiat Punto S1600 ile yarışan Murat Soyçopur-Bora Yılmaz kazanırken, Kadın Pilotlar Birincisi Mitsubishi Lancer EVO IX ile yarışan Simin Bıçakcıoğlu, ve Kadın co-pilotlar birincisi de Bonus Unifree Parkur Racing’den Ercan Kazaz ile yarışan Emire Cantürk oldular.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR