GÜNDEM › Honda e "Yılın Şehir Otomobili" seçildi

Honda e "Yılın Şehir Otomobili" seçildi

22 Nisan 2021 / 12:28 Tamamen elektrikli Honda e "Dünyada Yılın Otomobili Ödülleri"nde "Yılın Şehir Otomobili" seçildi

Honda e

World Car of the Year 2021, yani "Dünyada Yılın Otomobili" ödülleri sahiplerini buldu. 28 ülkeden 93 gazetecinin oylarıyla Honda e,  Dünyada Yılın Şehirli Otomobili seçildi. Markanın ilk yüzde 100 elektrikli modeli olan Honda e, modern ve gelişmiş mobilite çözümleri, eğlenceli sürüş deneyimi, üstün araç içi teknolojileri ve bağlanabilirlik özellikleriyle ödüle layık görüldü. 

42e50084c13e808f7a64b7061f5d767e_0.jpg

Prototipi ilk kez 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Honda e’nin kazandığı ödüle yönelik olarak jüri üyelerine ekibi adına teşekkür eden modelin Proje Sorumlusu Tomofumi Ichinose, ödül almaktan onur duydukları belirtirken; Honda e’nin sunduğu teknolojik çözümler ile kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıran ve sıfır emisyonlu şehir içi ulaşım ihtiyaçlarını karşılayan bir otomobil tasarımı yapmak istediklerini vurguladı. 

Honda e, aynı zamanda Dünyada Yılın Otomobili kategorisinde ilk üç arasına girerken; kompakt tasarımıyla da Dünyada Yılın Otomobil Tasarımı Ödülü’ne de aday gösterildi. Honda’nın güvenlik donanımlarıyla fark yaratan bir diğer şehir otomobili Jazz Hybrid de "Şehir Otomobili" kategorisinde ilk üçte yerini aldı. Honda Jazz; verimli hibrit güç-aktarım sistemi, ferah iç mekan tasarımı ve üstün konforu ile jürinin beğenisini kazandı.

42e50084c13e808f7a64b7061f5d767e_1.jpg

Honda Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Tom Gardner, ödüllere ilişkin olarak her zaman kullanıcıların ihtiyaçlarına odaklanan temel değerler kapsamında ve standartların ötesinde ürünler yaratmak için çabaladıklarının altını çizerken; çalışmalarının sonucunda "Dünyada Yılın Otomobili Ödülleri" jürisi tarafından takdir edildikleri için mutluluk duyduklarını dile getirdi. 

Modern tasarımı ve gelişmiş elektrikli mobilite çözümleriyle beğenilen Honda e, 2020 yılında Red Dot Tasarım Ödülleri kapsamında en büyük ödül olan "Best of the Best" (En İyinin de İyisi) ve "Akıllı Ürün" kategorisinde "Red Dot 2020" ödüllerini kazanarak Almanya’nın Essen şehrinde dünyaca ünlü Red Dot Müzesi’ne kabul edildi. Ayrıca AUTOBEST jürisi tarafından "ECOBEST" seçilen Honda e, yeni oluşturulan "Yeni Enerji" kategorisinde de 2021 yılında Almanya Yılın Otomobili Ödülü’nü kazandı. Pek çok ödüle layık görülen Honda e, bu yılın başlarında 2021 Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili Ödülleri’nde de "En İyi EV" seçildi. Honda’nın diğer başarılı şehir otomobilleri Jazz ve Jazz Crosstar ise 2021 Red Dot Ödülleri kapsamında fonksiyonel özellikleri ve güvenlik dengesi ile "Ürün Tasarımı" ödülüne layık görüldü. 

ÇOK OKUNANLAR