SEKTÖREL › Honda Türkiye'den zorunlu ara!

Honda Türkiye'den zorunlu ara!

03 Kasım 2011 / 00:34 Honda Türkiye, Tayland'da yaşanan sel felaketi nedeniyle 14 Kasım'dan itibaren üretime ara vereceğini açıkladı

Honda Türkiye'den zorunlu ara!
Tayland'daki sel fekaleti Honda Türkiye'nin üretim sürecini de etkiledi. Üretici konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yaparak üretime ara vermek zorunda olduğunu belirtti. Açıklama metnini aynen yayınlıyoruz...

Honda Türkiye olarak, Tayland’da yaşanan sel felaketinin Türkiye’deki üretimimize etkisi ile ilgili en güncel bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Tayland’da birkaç haftadır yaşanan şiddetli yağışlar hem bölgede büyük tahribata neden olmuş hem de bölgedeki Honda operasyonlarını olumsuz etkilemiştir. Ayuttahaya bölgesinde otomobil üretimi yapan (Honda Automobile Co) ve Bangkok bölgesinde güç ürünleri ve motosiklet üretimi yapan (Thai Honda Manufacturing) üretimlerini durdurmak zorunda kalmışlardır.

Sel felaketinden dolayı Honda’ya pek çok alt parça sağlayan firma üretimlerini maalesef sürdürememektedir. Bu sebeple Honda Kasım 2011 itibariyle otomobil üretimini yeniden düzenleyecektir.

Honda; bu süreçte oluşacak tüm istenmeyen olumsuzluklardan dolayı tüm müşteri, bayi ve ortak çalıştığı firmalardan özür dilemektedir ve etkinin minimize edilebilmesi için global ağ içerisinde acil düzenlemelere gideceğini bildirmektedir.

Honda Türkiye ise Tayland kaynaklı bazı alt parçaların üretilememesinden dolayı 14 Kasım 2011 tarihinden itibaren üretime ara verecektir. Oluşan hasarın net bilgilerine ulaşılamadığından üretime başlama konusunda belirli bir tarih verilememektedir. Honda Türkiye, normal üretim seviyesine bir an evvel dönmeyi hedeflemekte, oluşacak etkiyi de minimize edebilmek için elinden gelen maksimum çabayı göstermektedir. Güncellenen planlarımızı kamuoyuna aktarmaya devam edeceğimizi bildirir, bu süreç içerisinde göstermiş olduğunuz anlayıştan dolayı Honda Türkiye olarak teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Honda Türkiye

ÇOK OKUNANLAR