SEKTÖREL › Hyundai Assan'dan çift renk boya yatırımı!

Hyundai Assan'dan çift renk boya yatırımı!

22 Aralık 2018 / 11:40 Geliştirilen boya bölümü, siyah tavan rengine sahip çift renkli i20’leri üretmeye başladı

Hyundai Assan'dan çift renk boya yatırımı!

Hyundai, İzmit’teki fabrikasını geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan yeni bir yatırımla boya bölümünü geliştiren Hyundai Assan, yeni eklenen siyah tavan rengi uygulamasıyla, i20 ve i20 Active modellerini daha şık ve sportif hale getiriyor.

Yılda 33 bin adet üretilecek olan çift renkli i20 modelleri Avrupa’dan gelen talepleri fazlasıyla karşılayacak ve daha sonra iç pazarda da satışa sunulacak. Boya hattında 11 farklı renk seçeneği bulunurken ayrıca direkler, tavan, karkas ve bagaj kapağı üst bölgeleri de en son teknoloji robotlarla siyah renge boyanabiliyor.

71c6e2f6304d2f1839d9f35930d4c965_0.jpg

İlk olarak 1997 yılında üretime başlayan fabrikanın boya bölümü, bugünkü son yatırımla beraber toplam 24.200 metrekarelik alana ulaştı. Ayrıca toplam 351 personelin görev aldığı bölümde 49 adet robot bulunuyor. Saatte 36 adet araç boyayabilen hatta 63 adet de istasyon bulunuyor.

Fabrikada ayrıca, araçları ve personelleri aynı anda taşıyabilen bir konveyör sistemi de yapılmış. Bu konveyör sistemi, dünyadaki bütün Hyundai fabrikalarındaki mastik hatları arasında ilk kez Türkiye’de kuruldu. Mastik uygulamasından sonra araçların iç kısmına titreşim önleyici pedler yerleştiriliyor ve sonrasında alt gövde mastik uygulama hattına gönderiliyor.

Geçtiğimiz ay Hyundai Motor Grubu tarafından 33 Hyundai fabrikası arasında kalitesiyle birinci seçilen Hyundai Assan, beş yıldızlı ödülü hak kazanmıştı. Bu son yatırımla beraber iddiasını artıran Hyundai Assan, hem ürün kalitesine hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edecek.

ÇOK OKUNANLAR