SEKTÖREL › Hyundai, Nürburgring'de test merkezi açıyor

Hyundai, Nürburgring'de test merkezi açıyor

01 Şubat 2013 / 22:14 Hyundai, Almanya'nın meşhur yarış pisti Nürburgring'de kendine ait, özel bir test merkezi inşa etmeye başladı

Hyundai, Nürburgring'de test merkezi açıyor
5.5 milyon Euro’luk yatırımla Nürburgring pistinde bir test merkezi açmaya hazırlanan Hyundai, böylece yeni araçlarının gelişiminde bu pisti etkin bir şekilde kullanabilecek. Tüm dünyadaki otomobil üreticilerinin piyasaya çıkacak yeni modellerini test ettiği Nürburgring aynı zamanda motorsporlarındaki en önemli pistlerden birisi olarak kabul ediliyor. 

Hyundai’nin Almanya Rüsselsheim’da bulunan Ar-Ge Merkezi’nin deneyimli mühendisleri, pist üzerinde önemli testler gerçekleştirerek, Avrupa için üretilen güncel modellerin gelişimini hızlandıracak. Özellikle sürüş performansını artıracak olan bu testler sayesinde maksimum yol keyfi için süspansiyon ve yürüyen aksam üzerinde geliştirilmeler yapılacak. Hyundai’nin büyük bir yatırımla hazırladığı bu test merkezi hakkında yorumlarını paylaşan Hyundai Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Allan Rushforth, “Nürburgring’deki Hyundai test merkezi, müşterilerimizin araçlarımızda daha keyifli bir deneyim yaşamasında temel oluşturacak. Çünkü sürüş ve yol tutuş performansı Avrupalı sürücüler için oldukça önemli. Bu test merkezi aynı zamanda ciddi bir yatırımı da gözler önüne serip, Hyundai’nin Avrupa’daki marka algısı ve rekabetçi ruhunun gelişimine katkıda bulunacak” dedi.

3.050 metrekarelik alana kurulan bina, “The Green Hell”  yani “Yeşil Cehennem” olarak bilinen pistin tam merkezinde bulunuyor. Piste doğrudan erişim için seçilen bu alan güncel modellerle birlikte WRC dünyasına geri dönüş yapan Hyundai Motorsport’un da güvenilirliğini, dayanıklılığını ve sürüş dinamiklerini geliştirmeye yönelik çalışmaları da hızlandıracak.

ÇOK OKUNANLAR