SEKTÖREL › Hyundai'nin ödül yılı!

Hyundai'nin ödül yılı!

24 Aralık 2021 / 16:37 Hyundai, 2021 yılında Avrupa genelinde 110’dan fazla ödül alarak büyük bir başarıya imza attı

Hyundai'nin ödül yılı!

Hyundai, Avrupa’da hem marka imajını geliştirmek hem de satışlarını artırmak açısından oldukça başarılı bir yıl geçirdi. Koreli marka 2021 yılında aldığı 110'dan fazla ödülle de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Kuruluşundan bu yana bir yılda aldığı en fazla ödül sayısına ulaşan Hyundai, böylelikle kendi rekorunu da kırmış oldu. 2021 yılında Hyundai'nin 10 farklı modeli “Yılın Otomobili” ödüllerine layık görüldü.  

Tasarımdan sürdürülebilirliğe kadar çeşitli kategorilerde ödülleri toplayan Hyundai, sadece müşterileri değil, aynı zamanda sektör ve tasarım endüstrisindeki otoriteler tarafından da oldukça başarılı bulundu. Önümüzdeki yıllarda akıllı mobilite çözümleri ve robot teknolojileriyle de adından sıkça söz ettirecek olan Hyundai, böylece gelecek adına da oldukça umut verici bir marka olarak öne çıkıyor.

4f19e7ffa3deb47ba764210aaf9c0d5d_0.jpg

Hyundai'nin ödül rekortmeni ise tamamen elektrikli IONIQ 5 oldu. Bu yılın başında yapılan başarılı lansmanın ardından İngiltere, Almanya ve Belçika gibi önemli pazarlarda 25’ten fazla endüstri ödülünü tek tek toplayan IONIQ 5, son olarak “2022 Avrupa'da Yılın Otomobili” oylamasına kalan 7 finalist otomobil arasına da adını yazdırdı. 

Hyundai ayrıca, Avrupa için özel olarak tasarladığı tamamen yeni crossover modeli BAYON ve ilk özel yüksek performanslı SUV'si KONA N ile de tüm dikkatleri üzerine çekti. Bu modellere ek olarak, TUCSON'un da Euro NCAP çarpışma testlerinden beş yıldız alarak güvenlikte başarı elde etmesi, markanın ulaştığı bir diğer önemli ödül olarak yıla damgasını vurdu. 

4f19e7ffa3deb47ba764210aaf9c0d5d_1.jpg

Hyundai, geçtiğimiz aylarda efsanevi İngiliz otomobil programı ve dergisi Top Gear Ödülleri'nde de iki ödül almıştı. Hyundai’nin İzmit’te üreterek tüm Avrupa’ya ve Avustralya’ya ihraç ettiği i20 N, hiper-spor ve ultra lüks modellere fark atarak “Yılın Otomobili” seçilmişti. Ayrıca, Hyundai de ürettiği üstün model serileriyle de derginin “Yılın Üreticisi” ödülüne layık görüldü. Başarılarını bu ödüllerle sınırlandırmayan Hyundai, 2021 İngiltere Otomotiv İtibar Raporu’nda en yüksek marka güvence puanına ulaştı.

4f19e7ffa3deb47ba764210aaf9c0d5d_2.jpg

Hyundai, sürdürülebilirliğe yaptığı katkılardan dolayı da ödüllendirildi. Güney Koreli marka, bataryalı elektrikli (BEV) araçlarıyla birlikte, mobilitenin hayati bir parçası olarak gördüğü hidrojen alanında da önemli adımlar attı. Son birkaç yıldır Hyundai, H2 Energy ile ortak bir girişim olan Hyundai Hydrogen Mobility (HHM) aracılığıyla İsviçre'de bir hidrojen ekosistemi geliştiriyor. HHM, Hyundai XCIENT Fuel Cell kamyonlarını ticari operatörlere kiralayarak özellikle ulaşımda ve çevrenin korunmasında yeni bir çağ başlattı. 

ÇOK OKUNANLAR