YENİ MODELLER › Makyajlı Fiat Dobló Hannover’de tanıtıldı

Makyajlı Fiat Dobló Hannover’de tanıtıldı

25 Eylül 2014 / 10:20 Fiat’ın yenilenen hafif ticarisi 2015 yılının ilk çeyreğinde satışa çıkacak

Makyajlı Fiat Dobló Hannover’de tanıtıldı

Tofaş’ın Bursa fabrikasında üretilen yeni Fiat Dobló 65. Hannover Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı’nda görücüye çıktı. Bir önceki nesle göre daha modern bir görünüm kazanan makyajlı hafif ticari daha şık çizgileriyle dikkat çekiyor. Aracın tamponları, eğimli tavanı ve bu tavan ile uyumlu kaputu ise tasarımın göze çarpan ilk detaylarından.

Yeni Doblò’nun kabin içindeki değişiklikleri, yenilenen gösterge panelinin yanında gösterge paneli grafikleri, kaplamaları, direksiyon simidi ve kapı panelleri olarak öne çıkıyor. Doblò’nun yolcu bölümünde dikkat çeken diğer özellikler arasında, elektrikli kapı camları, Bluetooth radyo ve USB girişi bulunan 5 inç renkli dokunmatik ekranla entegre navigasyon sistemi Uconnect yer alıyor.

Yeni aracın tasarımında yapılan değişikliklerin yanı sıra aracın sahip olduğu 180 derece açılır arka kapılar ile maksimum beş metreküp, bir tona kadar yük taşıma kapasitesi yeni Dobló’nun işlevselliğini gözler önüne seriyor.

Yeni Doblò altısı dizel, üçü benzinli olmak üzere toplam dokuz motor seçeneği ile birlikte sunuluyor. Bu motorlar dizel versiyonlarda; 1.3-litre MultiJet II motorun 75 bg’lik ve 90 bg’lik versiyonları, 1.6-litre MultiJet II motorun 100 bg ve 105 bg’lik versiyonları, otomatik şanzımana sahip 90 bg’lik 1.6-litre MultiJet II motor ve 135 bg’lik 1.6-litre MultiJet II motor; benzinli motor seçeneklerinde ise 95 bg’lik 1.4-litre atmosferik ve 120 bg’lik 1.4-litre TurboJet motorun sadece benzinli ve çift yakıtlı (benzin/metan) versiyonları olarak sıralanıyor.

Makyajlı Fiat Dobló önümüzdeki yılın ilk çeyreği içerisinde Avrupa ile birlikte Türkiye’de de satışa sunulacak.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR