SEKTÖREL › Makyajlı Mercedes-Benz GLA Türkiye'de...

Makyajlı Mercedes-Benz GLA Türkiye'de...

30 Ağustos 2023 / 12:56 Tasarımı ve standart donanım listesi güncellenen makyajlı Mercedes-Benz GLA satışa sunuldu

Makyajlı Mercedes-Benz GLA Türkiye'de...

Mercedes-Benz, kompakt SUV segmentindeki modeli GLA’yı güncelledi. Yeni radyatör ızgarasına, motor kaputunda zarifçe gizlenen güç kubblerine ve yeniden tasarlanan bir ön tampona sahip olan makyajlı GLA, ayrıca modernize edilen yüksek performanslı LED far ve LED stop lambalarıyla geliyor. Mercedes-Benz, yeni Spektral Mavi gövde rengi ve iki ek jant tasarımıyla seçenek yelpazesini de genişletmiş. Yeni GLA'nın baz versiyonu 19 inç beş çift kollu alaşım jantlarla donatılırken, 20 inç jantlar ise opsiyonel olarak sunuluyor. 

d7638df7a2b2c6dfe5dd73e9507061f1_0.jpg

Multimedya ve gösterge paneli ekranları, önemli ölçüde iyileştirilen iç mekanın öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. 10,25 inç gösterge paneli ve 10,25 inç bilgi-eğlence sistemi GLA'da standart olarak sunuluyor.  Standart olarak sunulan deri direksiyonun yanı sıra, ilk kez olmak üzere GLA'da AMG Tasarım Konsepti ile ısıtmalı direksiyon simidi de opsiyonel olarak sunuluyor.

d7638df7a2b2c6dfe5dd73e9507061f1_4.jpg

Yeni GLA, standart olarak ARTICO deri ve DINAMICA mikrofiber kumaşa sahip spor koltuklarla geliyor. Ayrıca isteğe bağlı olarak modaya uygun adaçayı yeşili rengi de tercih edilebiliyor. AMG Tasarım Konsepti’nde standart ARTICO deri/DINAMICA mikrofiber döşemeler ayrıca bahia kahvesi olarak da sunuluyor. AMG Tasarım Konsepti ile siyah, bahia kahvesi, adaçayı yeşili ve siyahla kombine edilen yeni kırmızı da dahil olmak üzere toplam dört döşeme rengi söz konusu. ARTICO/MICROCUT döşemede geri dönüştürülmüş malzeme oranı koltuk arkasında yüzde 65 ve koltuk zemininde ise yüzde 85 olarak veriliyor.

d7638df7a2b2c6dfe5dd73e9507061f1_1.jpg

Makyajlı GLA'nın baz donanım seviyesi; deri direksiyon simidi ve LED ön farlar dışında, Uzun Far Asistanı, geri görüş kamerası ve USB paketini içeriyor. Park Paketi ve Ayna Paketi de standart donanımlar arasında yer alıyor. Koltuk ısıtma, anahtarsız giriş, metalik boya,kör nokta yardımcısı ve navigasyon da yeni GLA’nın standart donanım listesinde yer almakta.

Yenilenen GLA, yeni ekran stillerine sahip en güncel MBUX nesli ile donatılıyor. Klasik stil, tüm sürüş bilgilerini sağlarken Spor stil, devir saati ile daha dinamik bir görünüm sergiliyor. Güvenli stil ise ekran görünümünü temel içerikle sadeleştiriyor. Navigasyon, Yardım Destek ve Servis modları dışında 64 farklı ortam aydınlatması rengiyle zengin bir kişiselleştirme çeşitliliği ortaya çıkıyor. Medya, telefon, araç özellikleri gibi işlevler dokunmatik ekran veya direksiyon üzerindeki pedlerle kullanılıyor. 

Elden geçirilen telematik sistemi yeni bir tasarıma ve geliştirilmiş performansa sahip. Ayrıca artık standart olarak sunulan Apple CarPlay veya Android Auto bağlantısı kablosuz gerçekleşiyor. Bunun dışında GLA ek bir USB-C bağlantı noktasına ve daha yüksek USB şarj gücüne sahip. Tüm USB girişleri aydınlatılmış durumda.

En güncel MBUX nesli ile isteğe bağlı olarak sunulan Burmester® surround ses sistemi, müziğe daha fazla alan, netlik ve derinlik kazandıran sürükleyici Dolby Atmos ses deneyimi sunuyor. Dolby Atmos aynı zamanda herhangi bir oynatma ortamına uyum sağlıyor. Yani müzik tutkunları, dinledikleri sanatçıyı, stüdyodaki orijinal kaydına uyan benzersiz bir netlikte duyabiliyorlar.

d7638df7a2b2c6dfe5dd73e9507061f1_2.jpg

Yeni GLA aynı zamanda güvenlik destek sistemleriyle de öne çıkıyor. Güncellen Sürüş Yardım Paketi, Aktif Direksiyon Kontrolü ile Şerit Takip Yardımcısının daha rahat kontrol edilmesini sağlıyor. Yeni nesil park paketi uzunlamasına park etmeyi de desteklerken, kamera destekli park için 360 derece görselleştirme de sunuyor. Ayrıca GLA’da ilk kez olarak Römork Manevra Yardımcısı da yer alıyor. Bu özellik kamera desteği ile geri manevrayı kolaylaştırıyor. Bunun için, 360 derece kameralı Park Paketi ile ESP römork stabilizasyonuna sahip römork bağlantısı gerekiyor.

ÜLKEMİZDE GLA 200 VERSİYONUYLA SATIŞTA
GLA'nın 163 beygir gücündeki 1.3 litrelik benzinli motoru elektrik desteğiyle çalışıyor. Dört silindirli motor seçeneği standart olarak 7-ileri DCT çift kavramalı şanzımanla kombine edilmiş. Yarı hibrit sistemde kayış tahrikli marş jeneratörü ile ek 48 voltluk entegre güç kaynağı yer alıyor. Bu ilk kalkış veya ara hızlanma anında, anlık olarak 10 kW ek güç anlamına geliyor. Marş jeneratörü konfora da katkı sağlıyor. Sistem motoru daha az titreşim ve sesle çalıştırırken, aynı zamanda içten yanmalı motoru kapatarak süzülme işlevi de sağlıyor. Ayrıca, fren ve hızlanma anında enerji geri kazanımı sağlayarak aracın 12 volt gereksinimini karşılıyor ve 48 volt bataryayı elektrik enerjisi ile besliyor.

d7638df7a2b2c6dfe5dd73e9507061f1_3.jpg

ÇOK OKUNANLAR