SEKTÖREL › Makyajlı Q5 showroomlarda yerini aldı...

Makyajlı Q5 showroomlarda yerini aldı...

18 Kasım 2012 / 02:38 Makyajlı Q5, zengin donanım ve 69.160 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu

Makyajlı Q5 showroomlarda yerini aldı...
Makyajlı Audi Q5, Türkiye’de ilk planda 2.0 TDI ve 2.0 TFSI olmak üzere iki motor seçeneğiyle sunuluyor. Performansı artırılmış olmasına rağmen yakıt tüketim değerlerinin yüzde 15 kadar azaltıldığı açıklanan otomobildeki makyaj, küçük görsel değişiklerle sınırlı değil.

Audi Q5'te farların iç tasarımı değiştirilirken, isteğe bağlı alınabilen Xenon plus ünitelerin LED gündüz farları da, farları da kavisli şeritler şeklinde biçimlendirilmiş. Audi ayrıca Q5'te dinamik viraj aydınlatması ve statik dönüş sinyalli opsiyonel uyarlanabilir far seçenekleri de sunuyor. Audi Q5’in iç mekânı da rafine tasarım konusunda ek çözümlere imza atmış. Kullanıcı kumandalarının birçoğunda krom süslemeler bulunuyor; direksiyon kolonu kontrol kolları, kontak anahtarı ve göstergeler üzerinde bazı değişiklikler yapılmış. Orta konsolun dar panelleri, yüksek parlaklığa sahip siyah renge boyalı. Bunun yanında tüm direksiyon çeşitleri de Q’ya özgü yeni tarzı yansıtıyor.

İki donanım paketi: Progessive ve Konfor
Yenilenen Q5’te, servotronic direksiyon, Bluetooth arayüzü, Audi müzik arayüzü, Start/Stop sistemi, hız sabitleme sistemi, 4 kollu çok fonksiyonlu deri direksiyon standart olarak sunuluyor. Bunun yanında Doğuş Otomotiv-Audi, yeni Q5’te “Progressive ve Konfor olmak üzere iki farklı donanım paketi seçeneği sunuyor. Progressive paketinde; konfor klima plus, Xenon Plus, elektrikli katlanabilir dış aynalar, ısıtmalı ön cam su fıskiyeleri, otomatik kumandalı bagaj bölmesi kapağı, ön koltuk ısıtma ve iç ışık paketi bulunuyor. Konfor Paketinde ise; alüminyum gümüş iç dekor, Milano deri dizayn paketi, elektrikli ayarlanabilir ön koltuklar, elektrikli bel destek ayarı ve 18 inç alüminyum alaşım jantlar yer alıyor.  

Zengin opsiyonel donanım listesi
Q5, opsiyonel ekipmanları ile de göz dolduruyor. Geniş opsiyonel donanımların arasında Bang &Olufsen Ses Sistemi, büyük bir sabit diskli, yedi inç renkli monitörlü, 3 boyutlu grafikli ve DVD oynatıcılı MMI navigasyon plus, sesli kumanda gibi seçenekler sunuluyor. Opsiyonlar arasında yer alan Audi aktif şerit desteği (Audi Active Lane Assist), yolda şeridinden ayrılmaması için sürücüyü ufak direksiyon hareketleriyle desteklerken, Audi Side Assist (yan destek sistemi) ise şerit değiştirirken sürücüye yardımcı olmak amacıyla Q5’in arkasındaki alanı izliyor.

İki motor seçeneği

Q5’in TFSI motorlu benzinli seçeneği 225 bg güç ve 350 Nm tork üretiyor. Quattro dört tekerden çekiş sistemi ve 8-ileri tiptronic sanzımanla sunulan bu model 100 kilometrede ortalama 7.9 litre yakıt tüketiyor. Q5’in 2.0 TDI dizel versiyonu ise 7-ileri  S tronic şanzımanı ve quattro çekiş sistemi ile satışa sunuluyor. 177 bg güç ve 380 Nm tork değerleri sunan bu versiyonsa 100 kilometrede ortalama 6 litre yakıt tüketiyor.

Makyajlı Q5, 2.0 TFSI 225 bg quattro S tronic 69.160 Euro’dan, 2.0 TDI 177 bg quattro S tronic ise 69.961 Euro’dan başlayan fiyatlarla satılıyor.

ÇOK OKUNANLAR