SEKTÖREL › OYAK Renault da üretime ara verdi

OYAK Renault da üretime ara verdi

26 Mart 2020 / 01:26 Oyak Renault, 26 Mart 2020 tarihi itibariyle faaliyetlerine kademeli olarak ara vereceğini duyurdu

OYAK Renault da üretime ara verdi

Covid-19 salgını sebebiyle üretime ara veren otomobil üreticileri arasına OYAK Renault da katıldı. 25 Mart tarihli basın açıklamasıyla, faaliyetlerine kademeli olarak ve geçici bir süre ara vereceğini duyuran OYAK Renault tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

"Oyak Renault Otomobil Fabrikaları olarak, tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili gelişmeleri uzun bir süredir yakından takip ediyoruz. 

Her zaman önceliğimiz olan çalışan sağlığını göz önüne alarak, T.C Sağlık Bakanlığı’nın yönergeleri doğrultusunda önleyici tedbir ve uygulamaları bugüne kadar devreye aldık; almaya da devam ediyoruz. 

Global tedarik zincirinde yaşanan aksamaları da dikkate alarak Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’ndaki faaliyetlerimizin büyük bir kısmına 26 Mart 2020 tarihi itibariyle kademeli olarak geçici bir süre ara veriyoruz. Bu süre zarfında, Oyak Renault yönetimi, virüsün yayılmasının önlenmesine yönelik olarak Sağlık Bakanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan tavsiyeler doğrultusunda, çalışanlarını evlerinde kalmaya, ulusal ve yerel makamların talimatlarına uymaya çağırmaktadır.

Üretime yeniden başlama tarihi ülkedeki ve dünyadaki gelişmelere göre Oyak Renault ve Groupe Renault kararları doğrultusunda paylaşılacaktır.

Oyak Renault iş paydaşları, faaliyetler ve üretimin yeniden başlatılmasıyla ilgili tüm önemli gelişmeler hakkında Oyak Renault web sitesi: www.oyak-renault.com üzerinden bilgilendirilecektir."

ÇOK OKUNANLAR