SEKTÖREL › Skoda yeni SUV modelinin adını belirledi

Skoda yeni SUV modelinin adını belirledi

29 Nisan 2017 / 06:28 Skoda, KODIAQ'ın ardından sunacağı yeni kompakt SUV modeline KAROQ adını verdi...

Skoda yeni SUV modelinin adını belirledi

Skoda tamamen yeni tasarıma sahip kompakt SUV modeline Karoq ismini verdi. Bu yeni modelin ismi ve telaffuzu, Alaska’nın güney kıyılarındaki yerli halktan esinlenerek oluşturulmuş. Büyük SUV modeli Kodiaq’ta olduğu gibi Karoq ismi için de, Kodiak Adası’nda yer alan Alutiiq kabilesinden ilham alındığı açıklanıyor Böylece Skoda, markanın şu anki ve gelecekteki SUV modelleri arasında belirli bir terminoloji oluşturmuş oldu.

Alutiiq kabilesi, otomobil için ‘KAA’RAQ’ kelimesini kullanıyor. ‘RUQ‘ terimi ise, ‘ok‘ anlamına geliyor ve aynı zamanda Skoda logosunun ana unsurlarından birini temsil ediyor. Her iki kelimeyi birleştirerek KAROQ ismini oluşturan Çek marka, güçlü bir kombinasyon elde etmiş oldu.

Skoda’nın 2025 hedefleri çerçevesinde, marka her geçen yıl ürün yelpazesini genişletmeye devam edecek. Ana odak noktalarından biri ise SUV modelleri olacak. Kodiaq modelinin tanıtılmasının ardından gelecek Karoq ise yeni bir adımı temsil ediyor. Yeni Skoda Karoq’un dünya prömiyeri, Mayıs ayında gerçekleştirilecek.

ÇOK OKUNANLAR