SEKTÖREL › Volvo Car Türkiye'de görev değişimi

Volvo Car Türkiye'de görev değişimi

22 Temmuz 2013 / 14:56 Volvo Car Türkiye Genel Müdürü Torben Eckardt, direksiyonu Greg Maruszewski'ye devretti

Volvo Car Türkiye'de görev değişimi
Volvo Car Türkiye Genel Müdürlüğü görevine Greg Maruszewski getirildi. Nisan 2007'den bu yana Volvo Car Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Torben Eckardt ise 1 Ağustos 2013 tarihi itibariyle görevinden ayrılıp, bundan sonraki iş yaşamını, Volvo Car Group'un İsveç Göteborg'daki merkezinde Latin Amerika bölgesinden sorumlu direktör olarak sürdürecek.

Polonya Varşova doğumlu, aslen Güney Afrikalı olan Volvo Car Türkiye'nin yeni Genel Müdürü Greg Maruszewski, Witwatersrand Üniversitesi mezunu ve iş hayatına 1992 yılında Yardımcı Maliyet Muhasebeci olarak başlamış. Sekiz sene boyunca çeşitli firmalarda yükselen bir kariyer profili çizip Finans Müdürlüğü'ne kadar yükselen Maruszewski, Volvo Car Group bünyesindeki görevine ise 2000 yılında Volvo Car Güney Afrika CFO'su olarak başlamış. Greg Maruszewski 3 sene bu görevini sürdürdükten sonra, önce Volvo Car Ortadoğu Ofisi Bölge CFO'su, sonra da 4 yıl boyunca Bölge Genel Müdürü görevini üstlenmiş. Bu süre içerisinde Dubai'de, Orta Doğu pazarlarından (Körfez İşbirliği Konseyi ülkeleri, Mısır, Ürdün, Suriye, Yemen) sorumlu olduğu yönetimde, rekor performans seviyelerine ulaşmış.

Şubat 2010'dan Aralık 2011'e kadar Orta ve Doğu Avrupa Merkezi'nin (Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Avusturya, Slovakya, Romanya, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna, Slovenya, Hırvatistan, Makedonya, Karadağ, Kosova, Arnavutluk) Bölge Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Ocak 2012'den itibaren Avusturya hariç olmak üzere, önceki Orta ve Doğu Avrupa Merkezi'nin yanı sıra Portekiz, Yunanistan, Estonya, Letonya, Litvanya, Moldova, Beyaz Rusya ve Ukrayna'nın da aralarında bulunduğu 21 pazardan oluşan Göteborg Merkezi'nin Bölge Başkanlığı'nı yürüten Maruszewski, 1 Ağustos 2013 tarihinden itibaren ise Volvo Car Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürütecek.

ÇOK OKUNANLAR