SEKTÖREL › What Car, Skoda Fabia’yı yılın otomobili seçti

What Car, Skoda Fabia’yı yılın otomobili seçti

09 Ocak 2015 / 17:26 Fabia, İngiltere’de What Car dergisi tarafından düzenlenen “2015 Yılının Otomobili” ödülünü kazandı

What Car, Skoda Fabia’yı yılın otomobili seçti

Satın alma rehberi olarak en önemli yayınların başında gelen ve internet sitesi ile de önemli bir yere sahip olan What Car’ın geleneksel “Yılın Otomobili” ödüllerinde, Skoda üç gururu bir arada yaşadı.

Yeni nesil Fabia, “2015 Yılının Otomobili” seçilerek en büyük ödülün sahibi olurken, “En İyi Küçük Otomobil” kategorisinde de birinci oldu. İlk kez 2000 yılında “Yılın Otomobili” seçilen Skoda Fabia, üçüncü nesliyle bu ödülü ikinci kez almış oldu. Fabia, bu ödüle pratikliği, zengin donanımları ve ekonomik kullanım özellikleriyle ulaşmayı başardı.

“What Car” ödüllerinde bir başarı da, Skoda Octavia’dan geldi. Yeni nesil Octavia, “En İyi Aile Otomobili” seçilerek, markanın başarısını taçlandırmış oldu.

5 kapılı hatchback ve station wagon kasa tiplerine sahip olan yeni nesil Skoda Fabia, güvenlik, konfor ve eğlence sistemleriyle sınıfına yenilikçi özellikler getiriyor. Dinamik ve sportif çizgilerle tasarlanan yeni Fabia, yerini aldığı modele göre daha geniş iç mekana ve verimli motor seçeneklerine sahip. Fabia’nın ağırlığı, yenilikçi teknolojiler sayesinde hafifletilirken Euro6 normuna sahip motorların da katkısıyla, yüzde 17’ye varan oranlarda daha az yakıt tüketimi sağlandı.

Yeni model atağı ve yatırımlarıyla kesintisiz beş yıldır rekor büyüme gerçekleştiren Skoda, 2014 yılında dünya çapında bir milyondan fazla araç satışına imza atmıştı. Gelen bu ödüller de yeni modellerin başarısını gözler önüne seriyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR