SEKTÖREL › Yeni Captur Frankfurt'ta sergilendi

Yeni Captur Frankfurt'ta sergilendi

14 Eylül 2019 / 15:01 Frankfurt Otomobil Fuarı'ndaki tek Fransız marka olan Renault, yeni Captur modelini tanıttı

Yeni Captur Frankfurt'ta sergilendi

Geçtiğimiz günlerde kapılarını açan Frankfurt Otomobil Fuarı, bu sefer tam bir Alman şovuna dönüştü. PSA Grubu'nun katılmadığı fuarın tek Fransız markası olan Renault'nun fuardaki yıldızı ise yeni Captur modeli oldu. Yeni Captur’un tanıtımı, Renault Grubu CEO’su Thierry Bolloré ve Tasarım Direktörü Laurens van den Acker tarafından gerçekleştirildi.

90’dan fazla ülkede 1,5 milyon satış rakamı ile Avrupa’da B SUV pazarının lider modeli unvanına sahip olan Renault Captur, lanse edildiği 2013 yılından bu yana satış rakamları ile zirvede yer alıyor. Captur, 2018 yılında Fransa’da 67 bin, Avrupa’da da 215 bin satış adedi ile lider konumunu sürdürdü.

4fdc6a98b1c220be0773601cc5936047_0.jpg

Selefinden daha fazla kişiselleştirme, güvenlik ve modülerlik sunan yeni nesil Captur, atletik ve dinamik yeni SUV çizgileriyle dikkat çekiyor. Yeni Captur, global pazardaki iddiasını, yeni çizgileriyle olduğu kadar iç mekanda sunduğu kalite ve teknoloji ile arttırıyor. Yeni Captur, üst segment modellerin özelliklerini bünyesinde barındırıyor. 

İttifak’ın yeni modüler platformuna sahip olan ikinci nesil Captur, en üst düzey teknolojiyi sunarak geleceğin mobilitesine gönderme yapıyor. Hibrit ve E-TECH plug-in olmak üzere elektrikli versiyonlara da sahip olan yeni Captur, EASY CONNECT ve en son multimedya sistemi Renault EASY LINK ile internet bağlantılı bir seyahat de vaat ediyor. Trafik ve Otoyol Destek Sistemi gibi sürüşe yardımcı sistemler ise otonom araçlara geçişin ilk adımını oluşturuyor. 

Renault Grubu Tasarım Direktörü Laurens van den Acker, "Yeni Captur ile modelin en iyi özelliklerini koruduk ve daha da iyileştirdik. Ayrıca Captur artık daha fazla kişiselleştirilebiliyor. Renault için, yolculuk deneyim kalitesi mutlak bir öncelik. Daha fazla kalite, daha fazla teknoloji, daha fazla SUV: Yeni Captur hem %100 Captur, hem daha fazlası…“ dedi. Renault Grubu CEO’su Thierry Bolloré ise, ‘’Yeni Captur, 2020’den itibaren sınıfının ilk şarj edilebilir hibrit modeli (plug-in) olacak. Hibrit otomobile adapte edilmiş benzersiz bir aktarma sistemi ve doğrudan F1 türevi olan bir enerji yönetim stratejisi geliştirdik. Renault olarak, teknoloji ve inovasyonu müşterilerimiz için erişilebilir hale getirmek en büyük önceliğimiz.“ dedi.

YENİ CAPTUR HABERİMİZ İÇİN TIKLAYIN

ÇOK OKUNANLAR