SEKTÖREL › Yeni Dacia Sandero da artık bayilerde...

Yeni Dacia Sandero da artık bayilerde...

09 Nisan 2021 / 15:48 Yeni Sandero Stepway’in ardından yeni Sandero da Dacia bayilerindeki yerini aldı

Yeni Dacia Sandero da artık bayilerde...

Geçtiğimiz Şubat ayında ülkemizde satışa sunulan yeni Sandero Stepway’in ardından, Yeni Dacia Sandero da showroomlarda görücüye çıktı. Sandero, Nisan ayında sınırlı sayıda otomobil için geçerli olmak üzere 160 bin TL liste fiyatı yerine 152.900 TL’lik avantajlı başlangıç fiyatıyla satışa sunuldu.

Yeni Sandero, bir önceki nesline göre, aralarında X-Tronic şanzıman, kör nokta uyarı sistemi, kablosuz Apple Car Play ve elektrikli park freninin de bulunduğu birçok yeniliğe sahip. Dacia, yeni Sandero modeliyle tüketicilere bir otomobilde olması gereken tüm özellikleri sunuyor. Renault Grubu’nun CMF-B platformunda üretilen otomobil, estetik, teknoloji, konfor ve güvenlik anlamında çıtayı daha da yukarı taşıyor. CMF-B platformuyla birlikte otomatik yanan farlar, yağmur sensörü ve kör nokta uyarı sistemi bu modelde ilk kez kullanılıyor. İlkler arasında E-Call ve Start&Stop, elektrikli park freni ve eller serbest Dacia Kart sistemi de göze çarpıyor.

2d57b1f074f4e85ae4aaf00545094410_0.jpg

Tamamen yeniden tasarlanan Sandero, atletik ve iddialı bir yorumla eski nesline kıyasla çok daha modern bir görünüme kavuştu. Ön tarafta logo dışında tüm detayların değiştiği Sandero, yeni marka kimliğini tanımlayan Y şeklindeki ışık imzalı LED farlar ve krom görünümlü ön ızgara ile artık daha şık bir tasarıma sahip. İç mekanda ise direksiyon haricinde tüm öğeler değişirken, derinlik ayarlı ve elektrik takviyeli hale gelen direksiyon daha yüksek bir sürüş konforu vadediyor. Yeni Sandero’da Media Control, Media Display ve Media Nav olmak üzere her seviyedeki ihtiyaca cevap veren 3 farklı multimedya sistemi sunuluyor.

811e9711c8369444eb9c9df54d6e6cc4_0.jpg

İlk kez sunduğu X-Tronic şanzımanla yeni Sandero, sınıfının en ulaşılabilir otomatik vites seçeneğini getiriyor. Euro 6D-Full standardına uygun motorlardan 90 beygir güce sahip turbo beslemeli 1.0 litre TCe, 6-ileri manuel ya da X-Tronic şanzımanla sunuluyor. Turbo beslemeli 100 beygir gücündeki ECO-G LPG motor seçeneğine ise 6-ileri manuel şanzımanla sahip olunabiliyor. Ayrıca modelin giriş versiyonunda 5-ileri manuel şanzımanla donatılmış 65 beygir gücündeki SCe motor bulunuyor.

ÇOK OKUNANLAR