YENİ MODELLER › Yenilenen Renault Master Türkiye’de satışa sunuldu

Yenilenen Renault Master Türkiye’de satışa sunuldu

17 Ekim 2014 / 13:20 Renault’nun ticari aracı, panelvan gövde ile 63.900 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor

Yenilenen Renault Master Türkiye’de satışa sunuldu

1998’den bu yana Avrupa hafif ticari araç pazarında yer alan Renault, hafif ticari ürün gamını yeniliyor. Fransız üreticinin van serisinde başlattığı atılımın ilk temsilcisi Master markanın yeni tasarım anlayışını yansıtıyor. Yeni Master iki farklı motor seçeneği ve minibüs, otobüs versiyonları ile geniş bir ürün gamı ile Türkiye’de pazara sunuluyor. Yeni Master kamyonet 60.450 TL, panelvan 63.900 TL’ den başlayan fiyatlarla müşterilerle buluşuyor. Yenilenen araç Ekim ayında Maxi Korumalı olarak 48 ay 66.000TL’ye kadar 0.89, Maxi Korumasız olarak ise 0.99 kredi ile satışa sunuluyor.

Yeni Master’daki en büyük değişim, 110 - 165 bg gücündeki bir dizi 2.3-litre dCi motor olarak göze çarpıyor. 110 ve 125 bg motor seçenekleri, fiyat ve yakıt ekonomisi arasında cazip bir uyum sunarken, 135 ve 165 bg’lik motorlar ise, Twin Turbo teknolojisi ile daha fazla performans ile daha düşük yakıt tüketimi vaat ediyor.

Yenilenen araçta bir dizi yeni güvenlik ve konfor donanımı da bulunuyor.  Bunlar arasında standart donanım olarak sunulan, yüke duyarlı son nesil Elektronik Denge Sistemi (ESC), Yokuş Kalkış Desteği ve kar, çamur, kum gibi zorlu zemin şartlarında yol tutuşunu optimize eden Çekiş Desteği (Extended Grip) gibi özellikler yer alıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR