YENİ MODELLER › Audi, A3 ürün gamını makyajladı!

Audi, A3 ürün gamını makyajladı!

06 Nisan 2016 / 18:48 Makyajlanan otomobil markanın yeni A4 modelinin izinden gidiyor

Audi, A3 ürün gamını makyajladı!

Audi, makyajlı A3 ve S3 ürün gamının üzerindeki örtüyü kaldırdı. Elden geçirilmiş ızgarası ve yeniden tasarlanan Xenon plus farları ile yenilendiği ilk bakışta anlaşılan makyajlı otomobilin arka kısmında ise yeni bir difüzör ve küçük dokunuşlar ile revize edilmiş stoplar yer alıyor. Otomobilin iç mekanında çok fazla değişiklik yapılmamış olmasına karşın, yeni üç kollu direksiyon simidi ve iyileştirilmiş ses kontrolleri ile basitleştirilmiş menülere sahip olan infotainment sistemi yenilenen otomobili tercih eden otomobil tutkunlarını karşılıyor. Gösterge panelinin yerini alan 12.3 inçlik TFT ekrana sahip olan Audi sanal kokpit sistemi de artık A3’ün opsiyon listesinde yer alıyor.

Artık aracı 64 km/s hıza kadar aracın kontrolünü elinde bulundurabilen yeni yoğun trafik asistanı ve geliştirilmiş şerit takip sistemi gibi sistemler ile tercih edilebilen makyajlı Audi A3’ün kaputunun altında ise baz motor seçeneği olarak artık VW Grubu’nun yeni üç silindirli 1-litre hacimli TFSI benzinli motoru yer alıyor Bu motor seçeneği 115 bg güç ve 200 Nm tork üretiyor. Yenilenen otomobil yeni baz motor seçeneğinin yanı sıra 150 bg’lik 1.4-litre hacimli ve 190 bg’lik 2-litre TFSI turbo benzinli veya 110 bg’lik 1.6-litre veya 150 bg’lik ve 184 bg’lik iki farklı seçeneğe sahip olan 2-litre TDI turbo dizel motor seçeneklerinden biri ile de tercih edilebiliyor. Doğaya daha az zarar veren bir otomobil arayışı için müşteriler ise 204 bg’lik maksimum kombine güce sahip olan plug-in hibrit A3 Sportback e-tron veya doğal gaz ile çalışan A3 Sportback g-tron modelleri ürün gamı arasında yer alıyor.

RS3 modeli ortaya çıkana kadar makyajlı Audi A3 ürün gamının zirvesinde yer alacak olan Audi S3 ise 310 bg güç ve 400 Nm tork ürete 2-litre hacimli TFSI turbo benzinli motoru ile dikkat çekiyor.

Audi makyajlı A3 ürün gamını önümüzdeki ay piyasaya süreceğini duyururken, ilk teslimatların yaz aylarında gerçekleşmesi planlanıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR