YENİ MODELLER › BMW M3 Pickup Concept

BMW M3 Pickup Concept

02 Nisan 2011 / 17:39 BMW'nin M departmanı şaka gibi bir otomobil yarattı. M3 gamının dördüncü gövde tipi bir pickup!

BMW M3 Pickup Concept
Onu gören herkes 1 Nisan şakası olduğunu düşündü, ancak anlaşılan o ki, BMW'nin performanslı ürün gamından sorumlu olan 'M' departmanının bu konuda pek de şakası yok. Bir konsept olarak, M3 baz alınarak hazırlanan bu otomobil, dünyanın en hızlı pickup modeli olarak lanse ediliyor. 

Güncel M3'te kullanılan 420 bg'lik V8 motor bu otomobilde de görev yapıyor. BMW M departmanı, her ne kadar bir pickup olsa da bu otomobilde M3 Coupe'nin sürüş karakterinin korunduğunu açıklıyor. 300 km/s hıza çıkabilecek kapasitede olduğu belirtilen M3 Pickup'ın rüzgar tünelindeki testlerde, Coupe ile benzer rüzgar direnç katsayısına imza attığı iddia ediliyor.

M3 Cabrio'dan 50 kg daha hafif olan performanslı Pickup'ın arka bölümünün 450 kg'lik yükleri taşıyabilecek kapasitede olduğu açıklanıyor. Arka bölüm alüminyum ile kaplanırken burası için bir de tente hazırlanmış. Otomobilin tavanı da çıkarılabiliyor.

M3 Pickup ekstrem bir konsept çalışması. Bunun yanında daha önce de seri üretime geçmemiş bu tarz BMW'lerle karşılaşmıştık. Umarız bu otomobil de sadece konsept olarak kalır.

Haber: Bahadır BEKTAŞ

ÇOK OKUNANLAR