SEKTÖREL › Borusan Araç İhale'den Otonakit girişimi

Borusan Araç İhale'den Otonakit girişimi

02 Aralık 2020 / 16:14 Borusan Araç İhale markası olarak faaliyete geçen Otonakit, ikinci el araç satışında yeni bir sayfa açıyor

Borusan Araç İhale'den Otonakit girişimi

Borusan Araç İhale, son dönemde yeniden canlanma yaşayan ikinci el araç piyasasına yönelik önemli bir adım attı. Borusan Araç İhale’nin ikinci el araç satın almasına yönelik “Otoyla gel, nakitle git” sloganıyla faaliyete geçen Otonakit, araç satışını hem kolaylaştırmayı hem de hızlandırmayı hedefliyor. Bugüne kadar yaklaşık 600.000 aracın operasyonu ve 220.000 aracın satışına aracılık eden Borusan Araç İhale, Otonakit markası ile aracını satanlara anında ve nakit ödeme yapmayı taahhüt ediyor.

Otonakit ile ilgili bir açıklama yapan Borusan Araç İhale Genel Müdürü Sinan Barutçuoğlu şunları söyledi: “Bugün piyasadaki ikinci el araç alım servislerinin bazılarında kullanıcıya internetten çok cazip görünen bir fiyat veriliyor, ama ekspertize gittiklerinde verilen nihai satış fiyatı ilk verilen fiyatın oldukça altında kalabiliyor. Bu da aracını satan için müthiş bir hayal kırıklığı oluyor. Biz bu hayal kırıklığına son veriyoruz. Internet fiyatımız ile kati fiyat arasında uçurumlar olmasını istemiyoruz. Yani tabiri caizse Otonakit’te kötü sürpriz yok diyoruz. Bu, tabi Borusan’ın sektördeki 20 yıllık deneyimini ve güvencesini, yenilikçi  bir yaklaşımla Otonakit’e aktarmamızdan ileri geliyor. Doğru fiyatlama bizim için çok kritik. Otonakit’ten alınan araçları kurumsal alıcı müşterilerimize satıyoruz. Burada satıcı müşterilerimizi memnun ederken bizim de sürdürülebilir olmamızı sağlayacak en yüksek fiyat seviyesini bulmaya çalışıyoruz. Hassas fiyatlama için sene başında fiyatlama servisimizi yapay zeka/makine öğrenmesi ile desteklediğimizi duyurmuştuk. Bu alanda yatırımlarımıza devam ediyor ve ileride her marka/model araçta en isabetli ve güncel teklifleri sunabilmeyi arzuluyoruz. 

Şu an İstanbul, Kocaeli, Ankara, İzmir ve Bursa’da toplam 6 lokasyonda hizmet veriyoruz. Her lokasyonda kendi uzman personelimiz mevcut olup, ekspertizde oluşabilecek farklılıklara göre hemen revize fiyat sunabiliyoruz, müşterimizi bekletmiyoruz. Yine banka anlaşmalarımız ile arzu eden müşterilerimize satış öncesinde güvenli ödeme hizmeti sunuyoruz. Önümüzdeki yıl servis verdiğimiz şehir ve lokasyon sayımızı artırarak, senenin sonunda aylık 1000 araba temposunu yakalayıp, Otonakit kanalıyla 6000’in üzerinde araç alım satımı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.”

ÇOK OKUNANLAR