SEKTÖREL › Citroen C5'in Tourer versiyonu satışta

Citroen C5'in Tourer versiyonu satışta

09 Nisan 2011 / 05:38 Kısa bir süre önce sunulan e-HDi versiyonuyla satış adetlerini arttıran Citroen C5, şimdi de Tourer versiyonuna kavuştu

Citroen C5'in Tourer versiyonu satışta
Citroen C5’in 2010 yılı sonunda yenilenen yüzü ve farklı motor seçenekleri ile zenginleşen ürün gamına şimdi de station wagon karoserli C5 Tourer ekleniyor.
4.79 m uzunluğa ve 2.81 m dingil mesafesine sahip olan C5 Tourer, sedan versiyonuna göre 6 cm daha yüksek tavanıyla arkadaki yolculara sedandan daha geniş bir yaşam alanı vaat ediyor. Otomobilde opsiyonel olarak 1.72 metrekarelik cam tavan seçeneği de sunuluyor.
 
C5 Tourer, station otomobillerin tercih edilme sebepleri arasında önemli bir yer tutan bagaj hacmi konusunda da iddialı. Otomobil, 505 litrelik bagaj hacmi ve alçak bir yükleme eşiği sunuyor. C5 Tourer'da yokuş kalkış desteği, viraj aydınlatma sistemi, hız sabitleyici, hız sınırlayıcı, ön ve arka park yardım sistemi, Bluetooth, USB bağlantı noktası, ABS, ESP,EBA (Acil fren destek sistemi), ASR (Antipatinaj sistemi), EBD, sürücü ve yolcu hava yastıkları, yan ve perde hava yastıkları ve sürücü diz hava yastığı gibi donanımlar bulunuyor.

C5 Tourer, yeni C4’te de kullanılan e-HDi micro-hybride teknolojisine sahip.
Bu teknoloji; partikül filtreli 1.6 HDi 112 dizel motor, start&stop sistemi, direksiyondaki kulakçıklarla manuel  olarak da kumanda edilebilen MCP (otomatikleştirilmiş 6 ileri) şanzıman ve düşük yuvarlanma dirençli lastiklerden oluşuyor. e-HDi teknolojisi sayesinde ortalama yakıt tüketimi 4.6 l/100 km olarak verilen aracın CO2 emisyonuysa 120 g/km seviyesinde.

Nisan ayında 1.6 e-HDi Dynamique MCP versiyonu ile satışa sunulacak olan C5 Tourer 66.900 TL’den başlayan fiyat etiketleri taşıyor.

ÇOK OKUNANLAR