MOTORSPORLARI › Citroen WRC'den ayrılacağını duyurdu

Citroen WRC'den ayrılacağını duyurdu

21 Kasım 2019 / 19:23 Dünya Ralli Şampiyonası'nın iddialı takımlarından Citroen Racing, WRC'den ayrılacağını açıkladı

Citroen WRC'den ayrılacağını duyurdu

Citroën Racing WRC'den ayrılacağını açıkladı. Deneyimli pilot Sébastien Ogier'nin 2019 sezonu sonunda takımdan ayrılacağının açıklamasının ardından dünya şampiyonluğu için mücadele edebilecek birinci sınıf bir sürücü olmaması sebebiyle Citroen de 2020 yılında WRC'de yer almayacak. Söz konusu karar Citroën'in, 2020'de yeni nesil elektrikli modellerini piyasaya sürmesiyle başlayacak olan enerji dönüşümündeki pazarlama stratejisi odağını güçlendirmesine olanak sağlayacak.

c17fce8952075e305c80acc169f81217_0.jpg

Citroën CEO'su Linda Jackson; “WRC programından çekilme kararımız, Sébastien Ogier'nin Citroën Racing'ten ayrılma tercihini takip ediyor. Açıkçası biz de böyle olsun istemezdik, fakat Ogier'siz bir 2020 sezonu hayal edemiyoruz. Citroën Racing ekibine tutkularından ve bağlılıklarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Citroën DNA’sının bir kısmı ralliyle yakından bağlantılı. WRC tarihinde 102 galibiyet ve 8 üretici şampiyonluğuyla en çok zafer kazanan markalardan biri olmaktan gurur duyuyoruz." açıklamasını yaptı.

PSA Motorsporları Direktörü Jean Marc Finot ise şunları söyledi: “Citroën Racing takımında yer alan motorsporları konusunda tutkulu uzmanlarımız, geniş organizasyonumuz sayesinde, Groupe PSA markalarının dahil olduğu diğer şampiyona disiplinlerinde yeteneklerini gösterebilecekler.”

ÇOK OKUNANLAR