SEKTÖREL › Citroën ë-Jumpy'ye bir ödül daha...

Citroën ë-Jumpy'ye bir ödül daha...

04 Şubat 2021 / 01:03 "Yılın Uluslararası Vanı" ödülünü alan Citroën ë-Jumpy, elektrifikasyona odaklanan L'Argus tarafından da “2021 - Yılın Vanı” seçildi

Citroën ë-Jumpy'ye bir ödül daha...

I-VOTY jürisi tarafından Aralık 2020’de “2021 - Yılın Uluslararası Vanı” seçilen Citroën ë-Jumpy, bu sefer de L’Argus tarafından “2021 - Yılın Vanı” seçildi. Bu ödüller, 2020’de %15,2 pazar payı ile Fransa’da en çok satan üç kompakt van arasında yer alan Jumpy'nin satış performansını destekliyor. L’Argus ödülü, gazeteciler, değerlendirme uzmanları ve özellikle hafif ticari araç sorunlarıyla ilgilenen profesyonellerden oluşan bir jüri tarafından veriliyor ve bu yönüyle sektör ve markalar için büyük önem arz ediyor. 

Farklı kullanım gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilen ë-Jumpy; 50 kWh kapasiteli batarya ile 230 km (WLTP) ve 75 kWh kapasiteli batarya ile 330 km (WLTP) olmak üzere iki farklı menzil tipiyle sunuluyor. Araştırmalar profesyonellerin yüzde 83’ünün günde 200 km’nin altında ve yaklaşık yüzde 44’ünün ise günde 300 km’nin üzerinde yol kat ettiğini gösteriyor. Günümüzde, müşterilerin yüzde 75’inden fazlası yüksek kapasiteli bataryayı tercih ediyor. ë-Jumpy’nin 100 kW gücündeki elektromotoru vites değişim sarsıntısından, gürültüden ve titreşimden arındırılmış akıcı bir sürüş sunuyor ve 130 km/s maksimum hıza ulaşıyor.

Citroën ë-Jumpy evde (standart 8A priz mod 2 kablosu veya bir Green'Up 16A geliştirilmiş priz), şarj istasyonunda (mod 3 32A kablo ile Wallbox) veya 30 dakikada bataryayı yüzde 80 şarj eden halka açık hızlı şarj istasyonunda kolayca şarj edebiliyor.

Elektrikli Jumpy gövde tipleri dahil içten yanmalı motora sahip versiyonlarla aynı yükleme hacmini ve kullanım özelliklerini sunuyor. 1,90 metreye kadar tavan yüksekliği ile kapalı otopark alanlarına rahatlıkla girebilen ë-Jumpy 6,6 m3 kargo alanı ve 1.275 kg yük taşıma kapasitesi ve gelişmiş bir fonksiyonellik seviyesi sunuyor.

Ödülü değerlendiren Citroën CEO'su Vincent Cobée; “ë-Jumpy’ye verilen ‘2021 Yılın Vanı’ ödülü gurur verici. Jumpy'nin elektrikli versiyonu, profesyonellere yeni ulaşım zorluklarına çözüm sunuyor. Ürün bir yana, ödül, müşterilerimizin her biri ile yıllar içinde kurduğumuz güven ilişkisini otaya koyuyor. Amacımız, kişiselleştirilmiş çözümlerle onların günlük yaşamlarını kolaylaştırmak ve rahatlatmak. Uzman gazetecilerden oluşan bir jüri tarafından verilen bu ödül, bu modelle ilgili ticari hedeflere ulaşmamıza yardımcı olacak." açıklamasını yapıyor.

ÇOK OKUNANLAR