SEKTÖREL › Dacia LPG'li ECO-G serisini satışa sundu

Dacia LPG'li ECO-G serisini satışa sundu

31 Mayıs 2019 / 11:52 Dacia, ECO-G serisinii Sandero, Logan MCV, Duster ve Lodgy modelleri ile satışa sunuyor

Dacia LPG'li ECO-G serisini satışa sundu

Müşterilerin talep ve ihtiyaçlarına uygun çözümler üreten Dacia, LPG’li versiyonlarını ürün gamına ekledi. Toplam kullanım maliyeti avantajına sahip ECO-G serisi ekonomik ve ekolojik özellikleriyle dikkat çekiyor. Dacia, ECO-G serisini Sandero’nın Stepway versiyonu, Logan MCV ve Lodgy’nin Ambiance versiyonu, Duster’ın ise Comfort ve Prestige versiyonlarıyla sunuyor. 

Benzinli ve dizel versiyonlara göre daha ekonomik ve çevreci olma özelliği ile öne çıkan Dacia ECO-G serisinin daha uzun motor ömrü ile diğer motor tiplerinden ayrıldığı açıklanıyor. LPG'li versiyonlar benzinli versiyonlara oranla yaklaşık yüzde 45 daha düşük yakıt maliyeti ve ortalama yüzde 25-30 daha uygun kullanım maliyeti sunuyor. Dacia'ların bu yeni versiyonlarında, en büyük LPG markalarından biri olan LandiRenzo kullanılıyor. Dacia’nın LPG’li versiyonları, Renault MAİS garantisi altında müşterilerinin beğenisine sunuluyor.

Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, “Dünyada ve ülkemizde marka ve ürün gamı gelişimini sürdüren Dacia, Türkiye pazarında 2018 yılını 29.918 adetlik satış rakamı ve 4,8 pazar payı ile marka sıralamasında 8’inci sırada tamamladı. Müşteri beklentilerine eksiksiz cevap vermek üzere ürün gamını sürekli güncelleyen marka, 'yalın, sağlam, ulaşılabilir' felsefesi doğrultusunda bugüne kadar yüzbinlerce müşteriye ulaştı. Son 10 yıldır LPG’ye sürekli artan talebe cevap vermek üzere, pazarın dinamiklerine paralel olarak üretilen Dacia ECO-G versiyonlarını, Türkiye’de de müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Türkiye, LPG’li araç parkı büyüklüğü bakımından dünyanın en büyük ülkesi olup otogaz tüketiminde ise Avrupa lideri ve Dünya ikincisi konumunda yer alıyor. Türkiye binek otomobil parkındaki LPG’li araç payı bugün yüzde 38 oranında. ECO-G versiyonlarının, Dacia markasının pazardaki konumunu daha da güçlendireceğini düşünüyoruz. OYAK Grubu’nun müşteri odaklı yaklaşımı çerçevesinde Dacia’nın bu yeni serisinin, toplam kullanım maliyeti düşük araç çözümü arayan müşterilerimizin taleplerine en iyi şekilde cevap vereceğinden hiç şüphemiz yok.” dedi.

ÇOK OKUNANLAR