YENİ MODELLER › Dacia üç modelini yeniledi

Dacia üç modelini yeniledi

07 Eylül 2020 / 17:47 Sandero, Sandero Stepway ve Logan yenilendi. Detaylı tanıtım 29 Eylül'de gerçekleştirilecek

Dacia üç modelini yeniledi

Dacia, model gamındaki üç önemli otomobili tamamen yeniledi. Sandero, Sandero Stepway ve Logan'ın yeni nesillerinin tüm detayları 29 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak olsa da, Dacia tanıtımdan önce bazı görseller paylaşmayı ihmal etmedi. Erişilebilir fiyat avantajını sürdüreceği belirtilen yeni modellerin, Dacia'nın temel felsefesi olan yalınlık ve güvenilirlikten ödün vermeyeceği, ancak bununla birlikte daha modern, daha donanımlı ve çok yönlü bir yapı sunacağı açıklanıyor.

7f50d45af3fb02cb8e6d8011b1bb6c31_0.jpg

Logan ile tek bir modelden başlayan ve bugün geniş bir ürün gamına ulaşan Dacia'nın Sandero modeli 2017’den bugüne Avrupa’nın en çok satan perakende modeli olmayı başardı. Belirgin hatları ve tasarım detaylarıyla yeni Sandero da daha güçlü bir karakter ve sağlamlığa vurgu yapan tasarımıyla yola çıkmaya hazırlanıyor. Otomobil, bir önceki nesline göre daha eğimli ön camı ve alçak tavanı ile daha akıcı bir görünüme sahip. Yerden yüksekliği artmasına rağmen yeni Sandero, daha geniş kanallar ve tekerlek yapısı sayesinde daha alçak bir otomobil olduğu izlenimi veriyor. 

eacf5b91a104fa3349a81321221a521d_0.jpg

Yeni Sandero Stepway ise, Dacia ürün gamının çok yönlü modeli olarak öne çıkıyor. Bu versiyon macerayı çağrıştıran tasarımı ile yeni Sandero’dan farklılaşıyor. Daha belirgin hatlara sahip kaput, ızgara altındaki krom Stepway logosu ve sis farlarının üzerindeki eğimli yapı modeli fark edilir kılıyor.

Tamamen yeniden tasarlanan Yeni Logan’ın silueti de artık daha dinamik ve akıcı. Bir önceki nesle göre biraz daha uzun olan otomobilin dinamik çizgisine; akıcı tavan hattı ve yüzeyi daraltılmış yan camlar katkıda bulunuyor. Y formundaki farlar, gövdenin hatlarıyla uyumlu jantlar, daha şık tasarıma sahip kapı kolları gibi ayrıntılar da yeni Sandero ile benzerlik taşıyor. 

ÇOK OKUNANLAR