YENİ MODELLER › Elektrikli KONA'da revizyon yapıldı

Elektrikli KONA'da revizyon yapıldı

05 Haziran 2019 / 14:58 Hyundai, KONA'nın tamamen elektrikli versiyonunu iyileştirmeye devam ediyor...

Elektrikli KONA'da revizyon yapıldı

Hyundai’nin B-SUV segmentindeki modeli KONA, benzinli ve dizel motor seçeneklerinin haricinde tamamen elektrikli bir versiyona da sahip. Geçtiğimiz yıl Avrupa ve Amerika pazarlarında satışa sunulan KONA EV'nin özellikle Avrupa’da yoğun bir şekilde talep gördüğü açıklanıyor.

Hyundai, 2020 yılı için KONA EV modeline bir takım yenilikleri de ekledi. Hyundai, yenilediği KONA EV’de 11 kW'lık üç fazlı AC kabloyu kullanarak daha hızlı şarj imkanı sunuyor. Ayrıca, bir başka kullanışlı özellik olan Blue Link® de KONA’nın bir diğer yeni özelliği. Hyundai'nin belirli pazarlarda sunduğu bu servis, sürücülerin Blue Link telefon uygulamasını kullanarak araca binmeden motoru çalıştırmalarına olanak sağlıyor. Hatta, sıcak veya soğuk havalarda isteğe bağlı olarak havalandırma ve klima kontrolü de etkinleştirilebiliyor.. Buna ek olarak, Blue Link, sürücünün aracı en son nereye park ettiği konusunda kullanıcılarını bilgilendiren bir hizmete de sahip.

Standart eCall servisi ise manuel eCall düğmesine ek olarak daha ciddi bir arıza veya kaza durumunda, acil durum servislerine otomatik olarak bağlanıyor. Sistem, hava yastığı sensörlerinin tetiklenmesiyle çalışıyor ve araç içerisindekilerin olası tehlike anında kurtarılmasına olanak sağlıyor. Yeni 10 inçlik AVN dokunmatik ekran, grafik arayüzü (GUI) ile sunulurken ayrıca en güncel navigasyon paketine de sahip. 

ÇOK OKUNANLAR