SEKTÖREL › Ferrari'den yeni bir showroom konsepti

Ferrari'den yeni bir showroom konsepti

05 Aralık 2020 / 16:12 Fer-Mas Oto Ticaret A.Ş’nin Kuruçeşme showroomu baştan aşağı yenilendi

Ferrari'den yeni bir showroom konsepti

Fer-Mas Oto Ticaret A.Ş.’nin Kuruçeşme’de faaliyetlerini sürdürdüğü showroomu baştan aşağı yenilendi. Showroom, daha önce Ferrari ve Maserati markalarının faaliyetlerini aynı noktada sürdürürken, yenilenmeyle beraber sadece Ferrari markası özelinde hizmet vermeye başladı. Maserati ise yine Fer-Mas çatısı altında Kuruçeşme’de farklı bir showroomda faaliyetlerini sürdürecek. 

84ecafd1c1f942c9349cde50025bf7a4_2.jpg

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu “Fer-Mas Oto Ticaret A.Ş. 2005 yılının Nisan ayında, Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. iştiraki olarak kuruldu. Ağustos 2005’ten bu yana Kuruçeşme’deki showroomda Ferrari ve Maserati markalarımıza ait faaliyetlerini yürüten şirketimiz prestijli ve kolay ulaşılabilir lokasyonuyla da ayrıcalıklı bir noktada.” dedi. Ayrıca yenilenen Ferrari showroomu ile kullanıcı beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak, geleceğe dönük bir yenilenme yatırımı gerçekleştirdiklerini belirten Eroldu, Ferrari ile 15 yılı aşkın süredir devam eden iş ortaklığının ilerleyen dönemde de güçlenerek süreceğine inandığını söyledi.

84ecafd1c1f942c9349cde50025bf7a4_1.jpg

Fer-Mas Oto Ticaret A.Ş. Şirket Müdürü Özgür Süslü ise “Ferrari sahiplerine tam anlamıyla Premium deneyim yaşayacakları yepyeni bir showroom konsepti oluşturduk. Konseptin bütününde müşterilerimizin deneyimleyeceği her alanı yeniden kurguladık. İç mekan, hem teknolojik öğeler sayesinde geleceği yakalıyor, hem de Ferrari’nin marka mirasını yansıtarak markanın köklü geçmişine atıfta bulunuyor. Showroom girişimizde müşterilerimizi oldukça gösterişli, 16 adet ekrandan oluşan yenilikçi, büyük bir video wall ile karşılıyoruz. Bununla beraber showroom içerisinde interaktif bir duvar ile toplam 24 adet farklı dijital ekranımız bulunuyor. Diğer bir yeniliğimiz de müşterilerimiz için oluşturduğumuz “Konfigürasyon Odası”. Müşterilerimiz satın almak istedikleri aracı 65 inçlik özel konfigürasyon ekranında kendileri tasarlayabilecek; renk, deri, kumaş, jant, direksiyon örneklerini canlı görerek siparişlerini oluşturabilecekler. Ferrari’nin Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi olarak dünyada bu yeni yapıyı hayata geçiren ilk ülkelerden biri olmaktan mutluyuz” açıklamasında bulundu. 

84ecafd1c1f942c9349cde50025bf7a4_0.jpg

Kapalı alanında 3 adet Ferrari sergileme imkanı bulunan ve 300 Bin Euro’luk yatırımla yeni yapısına kavuşan showroom, toplamda 700 metrekarelik alanda faaliyetlerini yürütecek. Tamamen yenilenen Fer-Mas showroomunun geneline hakim olan kırmızı ve gri renk tonları modern ve Ferrari’ye ait bir atmosfer oluşturuyor. Ferrari’nin global partneri olan Poltrona Frau ve Cassina markalı ürünlerle döşenen cafe ve lounge alanı ise ziyaretçilerin kendilerini rahat ve keyifli bir ortamda hissetmeleri için mükemmel konforu sunuyor. 

ÇOK OKUNANLAR