SEKTÖREL › Fiat 500F New York Modern Sanat Müzesi'nde sergilenecek!

Fiat 500F New York Modern Sanat Müzesi'nde sergilenecek!

25 Aralık 2018 / 13:53 FİAT 500F, ''The Value of Good Design-İyi Tasarımın Değeri'' sergisinde boy gösterecek

Fiat 500F New York Modern Sanat Müzesi'nde sergilenecek!

1957 yılında yollarla buluşan Fiat 500, efsaneleşmiş F modeliyle New York’un en prestijli çağdaş sanat müzelerinden MoMA’nın “The Value of Good Design/İyi Tasarımın Değeri” sergisinde boy göstermek için gün sayıyor. Geçen yıl müzenin kalıcı koleksiyonu arasına giren Fiat 500F bu defa, 10 Şubat – 27 Mayıs 2019 tarihleri arasında MoMA’da düzenlenecek olan, The Value of Good Design isimli sergide teşhir edilecek. MoMA’daki gösterimde 1957’den 1975’ye kadar 4 milyon adetten fazla üretilmiş 500 serilerinin en popüleri olan 500F yer alacak.

Büyük karoserli aile otomobillerinin ön planda olduğu 50'li yıllarda minimalist yaklaşımıyla kısa sürede fark yaratan 500, 61 yıl önce yenilikçi ve sempatik özellikleriyle otomotiv dünyasına yepyeni bir soluk getirmişti.

The Value of Good Design sergisi ev mobilyasından aksesuara, seramikten cama, elektronikten, sporcu malzemeleri, oyuncaklar ve grafiklere kadar oluşan geniş bir seçki ile, ulaşılabilir “İyi Tasarımı” bir kez daha gözler önüne sermeyi hedefliyor. Sergide, 500F modelinin de iyi bir örneği olduğu “İyi Tasarım” akımının, 2. Dünya Savaşı’nı takip eden yıllarda, sosyal ve ekonomik yapılanmanın yanı sıra teknolojik gelişmenin bir göstergesi olarak benimsendiği görülecek. Sergi aynı zamanda günümüzdeki “İyi Tasarımın” ne olduğuna dair soru ve saptamaları da gözler önüne serecek.

ÇOK OKUNANLAR