SEKTÖREL › Fiat Doblò “Frigo Maxi” satışa sunuldu

Fiat Doblò “Frigo Maxi” satışa sunuldu

23 Ocak 2022 / 22:37 Fiat Professional, Doblo’nun soğuk zincir taşımacılığına yönelik versiyonu “Frigo Maxi”yi model gamına ekledi

Fiat Doblò “Frigo Maxi” satışa sunuldu

Fiat Professional, "Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Hafif Ticari Aracı" Doblò’nun, soğuk zincir taşımacılığına yönelik geliştirilen "Frigo Maxi" versiyonunu satışa sundu. Gıda taşımacılığına uygun olan ve bu sektörde ticaret yapan müşterilerin görüşleri dikkate alınarak tasarlanan Doblò Frigo Maxi, Pandemi nedeniyle artan uzaktan alışveriş alışkanlıkları ile büyüyen şehir içi lojistik hizmetlerinde müşterilere en iyi hizmeti sunma amacıyla geliştirilmiş.  

Frigo Maxi’de kolay sökülüp takılabilen ve maksimum ısı yalıtımı sağlayan modüler izolasyon panelleri yer alıyor. Yükleme alanı genişliği 1.442 mm’ye ve yüksekliği 1.180 mm’ye varan Doblo Frigo Maxi’nin yükleme hacmi 2,2 m3, istiap haddi ise 819 kg olarak veriliyor. Müşteriler, Doblò Frigo Maxi’nin ikinci aşama tip onay belgesi sayesinde, araçlarını TSE ve TÜV’e götürmeden bayilerden teslim alıp tescil işlemlerini yaptırabiliyorlar.  

72ac5415863f854e7a5b2e2ef8ebb060_0.jpg

Frigo Maxi’nin +4°C soğutma sınıfında kullanıma uygun olan ilk versiyonu, başta, sanal marketler olmak üzere et, balık, meyve, sebze taşımacılığı, pastane ve çiçekçi gibi meslek grupları için önemli taşıma ve nakliye avantajları sunuyor. Gizli kondensere sahip bu versiyonda aracın tavanına müdahale edilmeden aerodinamik yapısı korunmuş oluyor ve alçak tavanlı otopark gibi yerlerde rahat bir kullanım imkanı sağlanıyor. 

72ac5415863f854e7a5b2e2ef8ebb060_1.jpg

Yine +4°C soğutma sınıfına yönelik olarak tasarlanan tepe kondenserli ikinci versiyonda ise ilk versiyona ek olarak sürücü bölümünde konforu arttırmak için klima sunuluyor.  Tofaş ArGe mühendislerinin çalışmaları ile geliştirilen bu versiyon aynı anda hem soğutucu hem de klima sunması sebebiyle sektördeki birçok çözümden ayrışarak ön plana çıkıyor. Aracın üzerinde yer alan tepe kondenser kapağı ise yüksekliği ve tasarımı aracın aerodinamik yapısına minimum etki edecek şekilde konumlandırılmış. -18 °C derece dondurulmuş gıda taşımacılığına uygun olan üçüncü versiyonda ise soğutma işlemi tepe kondenseri ile yapılıyor. 

72ac5415863f854e7a5b2e2ef8ebb060_2.jpg

Gıda taşımacılığındaki ihtiyaçları dikkate alarak sağlıklı ve uygun koşullarda taşıma yapmayı sağlayan, sağlam, kaliteli ve şık tasarımıyla dikkat çeken Doblò Frigo Maxi’nin gizli kondenserli ilk versiyonu bayilerde yerini aldı. Diğer versiyonların satışına ise ilerleyen günlerde başlanması hedefleniyor. Doblo Frigo Maxi, Fiat Kasko ile Koç Fiat Kredi’nin sunduğu cazip kredi avantajları, "3 yıl/150 Bin km garanti" ve 290.500 TL’den başlayan fiyatla satın alınabiliyor.  

ÇOK OKUNANLAR