SEKTÖREL › Fiat Panda'nın hibrit versiyonu Türkiye'de...

Fiat Panda'nın hibrit versiyonu Türkiye'de...

11 Mart 2021 / 12:25 Donanımı güncellenen Fiat Panda'nın mild-hybrid teknolojili motor seçeceği Türkiye pazarına sunuldu

Fiat Panda'nın hibrit versiyonu Türkiye'de...

Fiat Panda, güncellenen donanımlar ve hibrit motor seçeneği ile ülkemizde satışa sunuldu. Daha teknolojik, daha çevre dostu ve ekonomik bir otomobile dönüşen Panda, Urban, Cross, Cross 4x4 ve Cross Plus 4x4 donanım seviyeleriyle tercih edilebiliyor. Fiat Panda'nın 1.0 litrelik, 3 silindirli 70 bg gücündeki hibrit versiyonu 146.900 TL’lik fiyat etiketiyle sunuluyor. Bu da Panda'yı yollardaki en uygun fiyatlı hibrit otomobil yapıyor.

Panda’nın Urban ve Cross versiyonlarında sunulan mild-hybrid teknolojili motor, 70 bg güç ve 92 Nm tork verileri sunuyor. Yavaşlama ve/veya frenleme sırasında, aracın sahip olduğu hareket enerjisini, yeniden kullanılmak üzere 12 Volt Li-Ion bataryasında depolayan Panda’da standart aküye ilaveten 1 adet de lityum iyon batarya bulunuyor.

a0a726732ed819be20afb960baa7e33c_0.jpg

Panda’nın giriş versiyonu olan Urban’da, 14 inç kapak jantlar, gövde rengi ön/arka tampon ve yan çıtalar, elektrikli ön camlar, sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, polen filtreli manuel klima, ESP,ASR/MSR, yokuş kalkış destek sistemi, bagaj bölmesi işığı, arka cam buz çözücü, 12v priz, dış sıcaklık göstergesi, dualdrive city fonksiyonlu direksiyon, Start&Stop, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve yükseklik ayarlı direksiyon, 6 ileri manuel şanzıman ile manuel dış dikiz aynalar ve UconnectRadyo/MP3 çalar standart olarak sunuluyor.

a0a726732ed819be20afb960baa7e33c_3.jpg

Cross versiyondan itibaren ise otomatik klima, direksiyon üzerinde konumlanmış multimedya kumandaları, Cross, Cross 4x4 ve Cross Plus 4x4 donanım seviyelerinde Apple Carplay ve AnroId Auto destekli 7 ’inç dokunmatik ekran, bluetooth bağlantısı, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, deri direksiyon simidi & vites topuzu, elektrikli ve ısıtmalı dış dikiz aynalar ve arka park sensörü standard olarak sunuluyor.

a0a726732ed819be20afb960baa7e33c_2.jpg

Cross 4x4 donanım seviyesinde, ELD (Elektronik Diferansiyel Kilidi), HDC (Yokuş İniş Destek Sistemi) ve Sürüş Modu Seçici ekleniyor. Panda’nın en üst donanım seviyesi olan Cross Plus 4x4’te ise tüm bu özelliklere ek olarak, modelin çevreciliğine vurgu yapan geri dönüştürülmüş kumaşlardan tasarlanan yeni iç döşeme ve yeni ahşap detaylı gösterge paneli ile sıcak siyah eko-deri kapı panelleri yer alıyor. Panda’nın Urban donanım seviyesinin dış tasarımında; gövde rengi ön-arka tamponlar bulunuyor. Cross donanım seviyesinden itibaren, gövde rengi ve cross görünümlü tamponlar, siyah tavan rayları ve yan süs çıtaları, Siyah Kapaklı Elektrikli ve Isıtmalı dış dikiz aynalar, sis farları, LED gündüz farı ve çift renkli 15 inç stil kapak jantlar göze çarpıyor. Cross 4x4 donanım seviyesinde tüm bu özelliklere ek olarak siyah tavan rayları ve gövde rengi süs çıtaları ile elektrikli ve ısıtmalı dış dikiz aynalar sunuluyor. Cross Plus 4x4 donanım seviyesinde ise gümüş ve Cross görünümlü tamponlar, yan çıtalar ve tavan rayları ile ön tampondaki kırmızı çeki demirleriyle arazi aracı kimliğini tamamlanıyor. Cross Plus 4x4 donanım seviyesinde ayrıca gövde rengi elektrikli ve ısıtmalı dış dikiz aynalarla, 15'inç çift renkli & estetik kulplu stil kapak jantlar ön plana çıkıyor. 

2021 model yılına ait Panda’lar, Fiat’ın online satış kanalı; online.fiat.com.tr üzerinden sipariş edilebiliyor. 

a0a726732ed819be20afb960baa7e33c_1.jpg

ÇOK OKUNANLAR