YENİ MODELLER › Ford C-Max makyajlandı

Ford C-Max makyajlandı

25 Eylül 2014 / 10:08 Makyajlanan otomobil yeni bir görünüme ve motor seçeneklerine kavuştu

Ford C-Max makyajlandı

Ford, C-MAX ve Grand C-Max modellerini makyajladı. Görsel değişikliklerin yanı sıra mekanik yeniliklere sahip olan otomobil makyaj operasyonu sonrasında markanın yenilenen modellerinde görmeye alıştığımız yeni ızgaraya ve LED gündüz farlarını bünyesinde barındıran yeniden tasarlanmış ön farlara kavuşmuş. Otomobilin arka kısmı ise daha küçük stopları ve elden geçirilmiş tamponuyla daha basit ve daha temiz bir tasarıma sahip olmuş. Ford görsel değişikliklere yeni renkler ve alaşım jant tasarımları da eklemeyi unutmamış.

Otomobilin kabininde makyajlı Focus ile ortaya çıkan ve sekiz inçlik dokunmatik ekranı bünyesinde barındıran SYNC 2 infotainment sistemine yer verilmiş. Eski infotainment sisteminde bulunan pek çok düğmenin işlevi dokunmatik ekrana yerleştirilirken, bu değişiklik kabinin daha sade ve şık görünmesini sağlamış.

Ford mühendisleri yenilenen C-MAX ve Grand C-MAX’in kaputunun altını da 120 bg güç üreten yeni 1.5-litre TDCi ile 140 bg ve 163 bg güç üreten elden geçirilmiş 2-litre TDCi dizel ve 100 bg ve 120 bg güç üreten 1-litre EcoBoost ile 150 bg ve 180 bg güç üreten 1.5-litre EcoBoost benzinli motor seçenekleri ile elden geçirmiş.

Mavi oval üretici yeni otomobilini Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtmayı planlıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR