SEKTÖREL › Ford, Transit'in yeni versiyonlarını satışa sundu

Ford, Transit'in yeni versiyonlarını satışa sundu

15 Aralık 2020 / 00:48 Ford, yeni Transit "Limited"i ve yüksek kapasiteli soğutucuya sahip "Frigo Van"ı satışa sundu

Ford, Transit'in yeni versiyonlarını satışa sundu

Ford, ticari araç ailesinin sevilen üyesi Transit’i işletmelerin ve müşterilerin ihtiyaçlarını odağına alarak geliştirmeye devam ediyor. Başarılı modelin yepyeni özellikler ve ek donanımlarla sunulan "Limited" ve soğuk zincir taşımacılığına yönelik özel yalıtım ve soğutucu üniteye sahip "Frigo Van" versiyonları satışa sunuldu.

Transit Limited, modelin "Trend" ve "Deluxe" versiyonlarına ek yeni özellikler ve ek donanımlar sunuyor. "Limited" versiyonunda "Deluxe" versiyona ek olarak; gövde rengi ön tampon, HID BI-Xenon dinamik ön farlar, 16’’ inç alüminyum jantlar, yan park sensörleri, geri görüş kamerası, arka led tepe lambası, silecek suyu seviye göstergesi, ısıtmalı ön cam, yağmur sensörlü ön silecekler sunuluyor. Yeni Transit Limited’in iç tasarımında ise Türkçe navigasyon desteği, yolcu hava yastığı, deri vites topuzunun yanı sıra iç konsola eklenen krom detaylar dikkat çekiyor.

aa04eb94b1fe54583f82f99886314298_0.jpg

Transit’in soğuk zincir taşımacılığına yönelik, 11 m3 ve 12.4 m3 baz araç üzerine geliştirilen, orta ve yüksek tavan seçenekleri ile sunulan, “Frigo Van” versiyonu başta gıda olmak üzere ilaç ve çiçekçilik gibi sektörler için de önemli taşıma/nakliye avantajları sunuyor. +5°C soğutma sınıfında, ATP belgesine sahip, Transit Frigo Van, kuru, serin ve soğuk ürünlerin taşımasına imkan sağlıyor. 

aa04eb94b1fe54583f82f99886314298_1.jpg

Ford Otosan Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilen soğutucu sistem sektörde bir ilk olarak ve benzersiz şekilde müşterilere sunuluyor. Soğutucu sistemde ikinci kompresör kullanılmıyor, bu sayede, motorda ekstra yüklenme oluşmazken, motorun daha uzun ömürlü olmasına katkı sağlanıyor. Araçta tavan ünitesi (ilave yoğuşturucu) bulunmaması sebebiyle, tavan gövde sacı modifikasyonu da bulunmuyor. Böylelikle aracın orijinalliği korunuyor, ikinci elde değer kaybı yaşanmıyor. Ayrıca, aracın arka yük kısmında, standart soğutucu ünite ve 65 mm izolasyon kalınlığına sahip, modüler paneller bulunuyor. Modüler paneller, istenildiğinde sökülerek araç tekrar panelvan haline dönüştürülebiliyor.

Transit Frigo Van araçlar anahtar teslim olarak ve Ford Otosan "3 yıl sınırsız km garantisi" ile müşterilere sunuluyor. Yeni Ford Transit Minibüs "Limited" 339.800 TL’den, Transit Van "Limited" 251.800 TL ve Transit "Frigo Van" ise 252.900 TL’den başlayan fiyat etiketleri taşıyor.

ÇOK OKUNANLAR