SEKTÖREL › "Good Design" jürisinden Hyundai'ye 4 ödül

"Good Design" jürisinden Hyundai'ye 4 ödül

03 Ocak 2021 / 15:50 Hyundai’nin elektrikli konseptleri, yeni Elantra modeli ve şarj teknolojisi ödüllendirildi

Hyundai, “2020 Good Design” ödüllerinde dört ödül birden kazandı. Markanın iki elektrikli konsept otomobili "45" ve "Prophecy" başta olmak üzere, yeni Elantra ve ultra hızlı elektrikli araç şarj altyapısı "Hi-Charger" ulaşım kategorisinde ödüle layık görüldü.

İlk olarak 2019 Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı'nda tanıtılan 45 EV konsepti, Hyundai'nin ikonik Pony Coupe modeline bir saygı duruşu olarak nitelendiriliyor. Hyundai 45'in sitilist monokok tarzı, uçaklardan ilham alınarak oluşturulmuş. Bu şık ve modern tasarım, elmas şeklindeki silueti ile tamamlanıyor. Hyundai 45, 2020 Uluslararası Tasarım Mükemmelliği Ödülleri, 2020 Red Dot Design Ödülleri ve 2020 iF Design Ödülü de dahil olmak üzere, dünyaca ünlü diğer tasarım yarışmalarında dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Hyundai'nin yeni alt markası olan IONIQ de ilk özel EV modelini, 45 konseptini baz alarak piyasaya sürecek.

56c65399870ebaf4dc7f86096820613c_0.jpg

Hyundai’nin bir diğer EV konsepti olan Prophecy ise vizyoner tasarım özellikleri ile markaya farklı bir bakış açısı getirdi. Sensuous Sportiness yani Duygusal Sportiflik tasarım felsefesinin bir temsilcisi olan bu konsept model, 2020 Red Dot Ödülleri'nin Tasarım Konsepti grubunda "En İyinin En İyisi" ödülünü kazandı ve 2020 Uluslararası Tasarım Mükemmelliği Ödülleri için de finalist seçildi.

Bir diğer büyük ödülü bu yılın başlarında görücüye çıkan yeni Elantra alırken, Hyundai Hi-Charger ise markanın EV sahiplerine sunduğu tamamen yeni bir şarj hizmeti olarak ödüle layık görüldü. Bu sistem, 350kW ultra hızlı şarj cihazıyla birlikte elektrikli otomobillerin çok kısa sürede şarj edilmesine olanak sağlıyor. Hyundai Hi-Charger, Good Design’dan aldığı ödülün yanı sıra 2020 Red Dot Tasarım Ödülleri'nde de “Kullanıcı Deneyimi Tasarımı” kategorisinde önemli bir başarı gösterdi.

ÇOK OKUNANLAR