SEKTÖREL › Hyundai de otonom otomobillere odaklandı

Hyundai de otonom otomobillere odaklandı

06 Ocak 2017 / 10:02 Hyundai, kısa süre içerisinde otonom sürüşe sahip akıllı otomobiller üreteceğini açıkladı...

Hyundai de otonom otomobillere odaklandı

Hyundai, Las Vegas'ta düzenlenen 2017 Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) gelişmiş araç teknolojisi planlarını açıkladı. Hyundai’nin gelecekte üreteceği araçların kabininde yer alan üstün interaktif hiper bağlantı, kullanıcıların yaşam tarzlarına daha fazla rahatlık, kolaylık ve keyif getirecek. Hyundai geliştirdiği bu özel modelleri sayesinde, otomotiv ile bilişim teknolojilerini bir araya getirerek müşterileri için hareketliliği ve keyifli yaşamı sağlamayı hedefliyor.

Hyundai, pazardaki en güvenli ve en gelişmiş otonom sistemlerine sahip hiper bağlantılı akıllı otomobiller üretirken bilişim ve güvenlik teknolojileri konusunda Cisco firmasıyla birlikte çalışıyor. Cisco ile birlikte yürütülen ortak proje, mobil sistemlere sahip otomobiller için optimize edilmiş sistem ve yollardaki teknolojik altyapıyla ilgili olaca

Hyundai tarafından geliştirilen sistemler ise şöyle;

Tam Otonom Sürüş: Hyundai’nin fuarda sergilediği modellerde yer alan bu sistem, trafik koşullarını, yol bilgilerini ve diğer araçlardan gelen verileri izleyerek en üst düzeyde sürüş güvenliğini sunuyor.

Akıllı Trafik Sistemi: Günümüzde büyük şehirlerin sorunu haline gelen trafik sıkışıklığını azaltmak ve olası gecikmeleri engelleyebilmek için Hyundai yeni bir navigasyon sistemi geliştirdi. Sistem trafik yoğunluğunu ağ üzerinden hesaplayarak rota oluşturulmasa dahi sürücüye akıcı ve alternatif yolları anında göstermeye başlıyor.

Akıllı Uzaktan Servis: Araçta herhangi bir arıza veya problem varsa sorunları uzaktan tespit etmek ve çözmek için bir bağlantı sistemi kullanılıyor. Bu sistem araç sahibine zaman tasarrufu da kazandırmış oluyor.

Mobilite Merkezi: Bu sistem ise ağa bağlı otomobilin kalbi durumunda. Araç sahipleri günlük yaşamlarında bu sistem sayesinde yardım ve bilgi elde edebilecek. Trafikte geçirdiği süre boyunca araç içerisinde maksimum keyif ve konfor sağlanması da hedefleniyor.

ÇOK OKUNANLAR