SEKTÖREL › Hyundai hidrojene de yatırım yapıyor

Hyundai hidrojene de yatırım yapıyor

07 Ağustos 2021 / 13:33 Hyundai Motor Company, hidrojen altyapı şirketi H2 MOBILITY’nin hissedarı oldu

Hyundai hidrojene de yatırım yapıyor

Hyundai, hidrojen yakıt hücreli araçlar için altyapı çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Ürettiği hidrojen yakıt hücreli araçların daha yaygın istasyon ağı sayesinde rahatlıkla yakıt alabilmeleri için H2 MOBILITY ile hissedarlık anlaşması imzalayan marka, bu ortalıkta Hyundai Almanya tarafından temsil edilecek.

Total, Shell, OMV, Linde, Air Liquide ve Daimler, H2 MOBILITY şirketinin kurucu üyeleri arasında bulunuyor. 2015 yılında kurulan ve özellikle Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın çoğu ülkesinde hidrojen yakıt altyapısının gelişimi için hizmet veren şirket, şehiriçi olduğu kadar şehirlerarası yollarda da istasyonların kurulumu için gerekli zeminleri oluşturuyor. H2 MOBILITY, hidrojen yakıt hücreli binek ve hafif ticari araçlara 700 bar’da hizmet veriyor.

bf26fe1d21e82906c7bf039b0a411908_1.jpg

Temiz yakıtla çalışan binek otomobillerin, otobüslerin, çöp toplama-yol süpürme araçlarının ve kamyonların sayısının artması nedeniyle, hizmet kalitesini de artıran şirket, 350 bar'da da hidrojen yakıt ikmali sunarak daha büyük ticari araçlara da hizmet vermeye başladı.

Hidrojen yakıt hücresi sistemlerindeki iddiasını artırmak ve hidrojenli araçların yaygınlaşması için öncü olmak isteyen Hyundai, dünya çapındaki enerji ve lojistik şirketleriyle çalışma geçmişine sahip. Hyundai’nin bu hissedarlıktaki asıl hedefi, toplumun ihtiyaçlarını karşılayan bir hidrojen ekosistem geliştirmek. Hyundai ayrıca, H2 MOBILITY başta olmak üzere birçok enerji şirketiyle ortaklaşa çalışarak, araçların yaygınlaşmasında öncü bir rol oynamak istiyor.

cfb6f06f22d35e5de6353e77b9604431_0.jpg

ÇOK OKUNANLAR