SEKTÖREL › Hyundai i10, LPG ile daha da ekonomik...

Hyundai i10, LPG ile daha da ekonomik...

15 Şubat 2014 / 17:12 Ülkemizde üretilen i10'un LPG'li versiyonu kilometrede sadece 19 kuruş yakıt tüketiyor...

Hyundai i10, LPG ile daha da ekonomik...

Yeni Hyundai i10, yakıt tüketiminde daha da cimri olan LPG’li versiyonuyla satışa sunuldu.
İzmit Fabrikası bantlarından LPG’li olarak çıkan bu versiyon, kilometrede sadece 19 Kuruş (13.02.2014 tarihi itibariyle LPG litresi 2,97 TL olarak hesaplanmıştır) tüketiyor ve 104 g/km’lik CO2 emisyon değeriyle de çevreyi en az kirleten modellerden biri oluyor. Hyundai’nin en ekonomik ve en çevre dostu modeli olan Hyundai i10 LPG, 37.200 TL’lik fiyata sahip.

Depo kapağının olduğu bölümden hem benzin hem de LPG dolumu yapılabilen aracın gösterge panelinde de benzin ve LPG seviyeleri iki ayrı göstergeden okunabiliyor. 27 litrelik LPG tankı ise, bagajın alt bölümünde bulunan stepne alanında yer alıyor. 1.0 lt motor ve 5 ileri manuel şanzıman seçeneğiyle alınabilen i10 LPG, tüm Hyundai modelleri gibi 5 yıl/100.000 km'lik mekanik garantiyle sunuluyor.

Style donanım paketiyle alınan i10 LPG’de; EBD ve BAS destekli ABS frenler, elektronik denge kontrol programı ESP, araç stabilite yönetim sistemi VSM, yokuş kalkış desteği HAC, gündüz sürüş farları, acil durum fren sinyali, sürücü ve yolcu ön havayastıkları, lastik basınç göstergesi, manuel klima, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve alarm, direksiyondan kumandalı radyo-CD-MP3 çalar ve iPod destekli AUX-USB girişi, elektrikli ön ve arka camlar, elektrik kumandalı ve ısıtmalı dış dikiz aynaları gibi birçok donanım standart olarak sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR