SEKTÖREL › Hyundai i20'ye bir tasarım ödülü daha...

Hyundai i20'ye bir tasarım ödülü daha...

31 Mart 2015 / 22:21 Hyundai'nin yeni i20 ve Sonata modelleri, Red Dot Design tarafından ödüllendirildi...

Hyundai i20'ye bir tasarım ödülü daha...

Geçtiğimiz yıl yenilenerek satışa sunulan ve çok kısa sürede Avrupa’da tüm dikkatleri üstüne çeken Hyundai i20, ödülleri toplamaya devam ediyor. Almanya başta olmak üzere, tüm dünyanın en saygın tasarım kuruluşlarından biri olan Red Dot Design, Hyundai i20 ailesi ve Yeni Sonata modellerine en iyi tasarım ödülünü verdi. Beş kapılı hatchback ve coupe modelden oluşan Yeni i20, böylelikle Avrupa pazarındaki hızlı yükselişini çok önemli bir ödül ile perçinlemiş oldu.

Otomotiv kategorisindeki bu önemli ödül, Rüsselsheim, Almanya'da bulunan Hyundai Avrupa Tasarım Merkezi için de oldukça önemli bir yere sahip. Avrupa pazarı için Almanya’da tasarlanarak Türkiye’de üretilen Yeni i20 Hatchback ve Coupe ile Hyundai, 2015 yılındaki çıkışını da sürdürmüş oldu. Özellikle belirgin altıgen ızgarası ile karakterize edilen Akıcı Tasarım Felsefesi’nin üyesi Yeni i20, ön farları, siyah plastik kaplamalı C sütunu ve şık stop lambalarıyla öne çıkıyor. Coupe’de ise beş kapılı modelden farklı olarak ayrı bir ön ve arka bölüm dikkatleri çekiyor.

Hyundai Motor Grubu Baş Tasarımcısı ve Bölüm Başkanı Peter Schreyer, ödüllerle ilgili olarak; "Tasarımlarımızın Red Dot jüri üyeleri tarafından ödüllendirilmesi bizler için büyük bir mutluluk kaynağı. Hyundai’nin hızla gelişen yapısına üstün tasarımlarla katkıda bulunmak ve çabalarımızın ödüllerle taçlandırılması bizleri fazlasıyla motive ediyor” dedi.

Hyundai Avrupa Pazarlama Başkan Yardımcısı Jochen Sengpiehl ise, “Hyundai model yelpazesi, her zamankinden daha güçlü ve bu da bizlere ivme kazandırmaya devam ediyor. Tasarım bir otomobilde kesinlikle çok önemlidir, çünkü duygulara ve tutkulara yön verir. Üstün tasarımlarımız sayesinde markamızın imajını hızla yukarı çekmeye devam ediyoruz. Ödül kazanan Sonata ve i20 modellerimiz buna çok güzel birer örnek” dedi.

25 ülkeden 38 uzmanın bir araya geldiği Red Dot jürisi, gazeteciler, profesörler ve üst düzey tasarımcılardan oluşuyor. Dünyanın en saygın tasarım kuruluşlarından biri olarak tanınan Red Dot, 2014 yılında da Genesis ve i10 modellerini en iyi tasarıma sahip otomobiller olarak ödüllendirmişti.

ÇOK OKUNANLAR