SEKTÖREL › Hyundai ilk 5 içerisine girdi

Hyundai ilk 5 içerisine girdi

04 Kasım 2020 / 15:18 Hyundai’nin global marka değeri, geçen yıla göre yüzde 1 artarak 14,3 milyar dolara yükseldi

Hyundai ilk 5 içerisine girdi

Hyundai Motor Company, Interbrand'ın “2020 En İyi Global Markalar” araştırmasına göre marka değerini bir önceki yıla göre yüzde 1 artışla 14,3 milyar dolara yükseltti. Bu artışla birlikte otomotiv markaları arasında beşinci sıraya yükselen Hyundai, tüm sektörleri önemli ölçüde etkileyen COVID-19 salgınına rağmen genel sıralamada da 36’ncı sırada yer buldu.

Altı yıl üst üste en büyük 40 global şirket arasında yer alan Hyundai, 2005 yılından bu yana ilk 100 marka arasında. Ürünlerdeki kalite ve konforun yanı sıra mobilite ve elektrifikasyon alanındaki yatırımlarıyla da dikkat çeken Hyundai, 2020 yılında duyurduğu IONIQ alt markasıyla da gelecekte daha etkili ve daha teknolojik bir yol izleyeceğinin altını çizmiş oldu. IONIQ markasının yaratılması, hızla büyüyen elektrikli otomobil talebine hızlı bir yanıt anlamına geliyor. 

Hyundai’nin marka değerini artırmasına yardımcı olan bir diğer atağı ise hidrojen yakıt hücresi teknolojisine yaptığı yatırım. Hızla değişen ulaşım sektöründeki konumunu bu sayede güçlendiren marka, kısa süre önce dünyanın ilk seri üretim yakıt hücreli elektrikli ağır ticari kamyonunu tanıtmış ve hatta ilk yedi adetini İsviçre'deki müşterilerine teslim etmişti. Yakıt hücreli kamyonların üretim kapasitesi, mobiliteye olan talep arttıkça Avrupa, Amerika ve Çin pazarında 2021 yılına kadar yılda 2.000 adede ulaşacak.

Hyundai, kentsel trafik sorunlarını çözmek için de çok çabalıyor ve bu doğrultuda hava mobilitesi (UAM) üzerinde yoğunlaşıyor. Hyundai, giyilebilir robotlar, otomasyon, otonom sürüş özellikli otomobiller ve uçan araçlar gibi diğer mobilite alanlarında da güçlenmek ve endüstrisinin öncüsü olmak için dünya çapında inovasyon laboratuvarları ve arge merkezleri kurmaya devam edecek.

ÇOK OKUNANLAR