SEKTÖREL › Hyundai Tucson Ocak ayında 387 adetlik satışa ulaştı

Hyundai Tucson Ocak ayında 387 adetlik satışa ulaştı

17 Şubat 2019 / 00:35 Hyundai, C-SUV segmentinde pazar payını 9 puan artırarak yüzde 20’ye çıkardı

Hyundai Tucson Ocak ayında 387 adetlik satışa ulaştı

Hyundai Tucson, geçtiğimiz yılın Eylül ayında 1.6 litrelik dizel versiyona kavuşmuştu. Tucson, yeni motor seçeneğinin de etkisiyle yılın ilk ayında 387 adetlik satışa ulaştı. Segment şampiyonluğu hedefiyle yıla başlayan Hyundai Tucson, böylelikle Ocak ayında daralan pazara rağmen, segmentinde yüzde 20’lik bir pay elde etti. 

Avrupa binek otomobil pazarı da bir önceki yıla kıyasla yüzde 4 düşüş göstererek, 2019’a yavaş bir başlangıç yaptı. Yeni otomobillere olan talep, AB’nin beş büyük pazarı da dahil olmak üzere neredeyse tüm ülkelerde düşerken, Hyundai yükseliş trendini devam ettirdi ve bunda en büyük pay Tucson’un oldu. Ocak ayında Avrupa’da 10 binden fazla Tucson satışı gerçekleştirilirken Türkiye de 36 ülke arasında sekizinci sıraya yerleşti.

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, konuyla ilgili olarak, “Hyundai’nin Türkiye’deki yükselişinde kesinlikle SUV modellerimizin rolü çok büyük. Özellikle dizel motorun eklenmesinden sonra satışlarını iki katına çıkaran Tucson ve Nisan ayında satışa sunacağımız KONA 1.6 litre dizel ile SUV pazarındaki iddiamızı şampiyonlukla taçlandırmak istiyoruz. Ayrıca gelecekte eklenecek hibrit ve elektrikli SUV modellerimizle de zirveye yerleşmek istiyoruz” dedi.

ÇOK OKUNANLAR