SEKTÖREL › Hyundai üç dalda IDEA ödülü aldı

Hyundai üç dalda IDEA ödülü aldı

26 Eylül 2021 / 15:26 Hyundai, "2021 IDEA" Tasarım yarışmasında IONIQ ve Genesis markalarıyla ödüle layık görüldü

Hyundai üç dalda IDEA ödülü aldı

Hyundai, Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği tarafından düzenlenen ve Kuzey Amerika'daki en yetkili tasarım ödüllerinden biri olarak kabul edilen dünyaca ünlü IDEA Tasarım Mükemmelliği yarışmasında IONIQ ve Genesis markalarıyla ödüle layık görüldü. IDEA’nın otomotiv ve taşıtlar kategorisinde en iyi araç seçilen IONIQ 5, böylelikle iddiasını ve tasarım alanındaki başarısını kazandığı altın ödülle tescillemiş oldu.

5d77110fcf62f8632014b38d9e3b94d7_1.jpg

IONIQ 5’in tasarımında Hyundai’nin parametrik piksellerini, analog ve dijital stil özelliklerini sorunsuz bir şekilde birleştirdiği çevre dostu renkli malzeme kaplama (CMF) bulunuyor. Bu tasarım özellikleri sayesinde otomobil oldukça etkileyici bir tasarıma sahip olurken aynı zamanda bir BEV araca yakışır şekilde çevreci kimliğini de ön plana çıkarıyor.

Hyundai, araçlarında kullandığı teknolojik sistemlerle de kuruluşların ve otoritelerin dikkatini çekiyor. IDEA jüri üyeleri, Hyundai Bluelink bağlantı uygulamasını da dijital kategoride en iyi uygulama olarak seçti. 

5d77110fcf62f8632014b38d9e3b94d7_0.jpg

Hyundai’nin lüks markası olan Genesis ise modellerinde kullandığı dokunmatik ekran ile IDEA ödüllerinde en iyi bilgi-eğlence sistemi ödülünü kazandı. Bakır tasarım temasını içeren bu infotainment sistem, Genesis modellerinin lüks ve zarif marka kimliğine katkıda bulunurken, aynı zamanda kullanıcı dostu bir mobilite çözümü olarak da hizmet veriyor.

ÇOK OKUNANLAR