SEKTÖREL › Hyundai yeni i10'un ilk çizimlerini paylaştı

Hyundai yeni i10'un ilk çizimlerini paylaştı

07 Ağustos 2019 / 22:56 Hyundai, A segmentindeki modeli i10’un seri üretim öncesi ilk çizimlerini paylaştı

Hyundai yeni i10'un ilk çizimlerini paylaştı

Hyundai, yeni i10 modelinin tasarımını gözler önüne seren ilk çizimi paylaştı. Eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda (IAA) dünya lansmanı gerçekleştirilecek olan yeni i10, güncel modelden daha dinamik bir tasarıma sahip. Yerini alacağı modele göre, yeni i10'un boyutlarının da arttığı açıklanıyor. 

Hyundai’nin İzmit fabrikasında üretilerek 45’ten fazla ülkeye ihraç edilecek olan yeni i10, geniş ön ızgarası, yeni farları, tamponu ve aerodinamiği iyileştiren üçgen hava açıklıklarıyla oldukça sportif bir karaktere sahip. X şeklindeki yeni C sütunu bu modelin en önemli tasarım özelliği olarak da öne çıkıyor. Aracın birçok noktasında kullanılan bu üçgen tasarım dili, aslında modelin genişliğini ve dört köşedeki tekerleklerin pozisyonunu da vurguluyor.

Yeni i10, bir dizi yeni Connected Car ve güvenlik özelliğine de sahip olacak. Otomobil, Blue Link®, Apple Car Play, Android Auto, kablosuz akıllı telefon şarjı ve arka görüş kamerası gibi donanımlarıyla kendinden daha üst segmentteki modellere de göz dağı vermiş oluyor. Bunlara ek olarak, yeni i10 sınıfındaki en kapsamlı güvenlik paketlerinden birine de sahip. İleri Çarpışma Önleme Yardımı, sadece araç içindekileri değil aynı zamanda aracın önündeki yayaları tespit etmek için de ön radar sensörünü kullanıyor. Araç ayrıca, standart olarak Sürücü Dikkat Uyarısı ve Şerit Takip Asistanı ile donatılmış. 

ÇOK OKUNANLAR