SEKTÖREL › İki yeni Peugeot'ya Red Dot ödülü

İki yeni Peugeot'ya Red Dot ödülü

13 Nisan 2020 / 23:41 Peugeot'nun yeni 208 ve 2008 modelleri Red Dot Tasarım Ödülü aldı

İki yeni Peugeot'ya Red Dot ödülü

Yeni Peugeot 208 ve Peugeot SUV 2008, "Ürün Tasarımı" kategorisinde Red Dot ödülüne layık görüldü. 6 bin 500 adedin üzerinde ürünü geride bırakan Peugeot böylece bu ödülü altıncı kez kazanmış oldu. 

Yeni Peugeot 208'in ön çamurluğundan bagaj kapağına kadar uzanan net tasarım çizgileriyle jüriyi etkilediği açıklanıyor. Yeni model aynı zamanda dijital üç-boyutlu gösterge paneli ile dünyada bir ilki de bünyesinde barındırıyor. Allure donanım seviyesinden itibaren standart olarak sunulan Peugeot 3D i-Cockpit®, düzleştirilmiş çok fonksiyonlu sportif bir direksiyon simidini ve 10 inç büyüklüğünde dokunmatik ekranı içeriyor.

89faea0467203dee6f957c97c21bd723_0.jpg

Yeni Peugeot SUV 2008 ise markanın yeni tasarım dilini tanımlayan dikey LED ön gündüz farlarıyla dikkat çekici bir görünüme sahip. Yeni gündüz farları otomobile özgün bir görünüm kazandırırken, aynı zamanda yüksek marka bilinirliği sağlıyor. Girintili ve çıkıntılı geometrik şekillerin uygulandığı tasarımda üçgen formlar dikkat çekiyor. Uygulanan tasarım dili önden arkaya canlı ve dinamik bir görünüm sağlıyor. Arkadan bakıldığında üç aslan pençesi tasarımına sahip LED stop lambalarını birbirine entegre eden parlak siyah panel dikkat çekiyor. Yeni Peugeot SUV 2008’in iç mekanı; kaliteli dekoratif dikişler, LED ortam aydınlatması (GT Line donanım seviyesinde) ve Alcantara® (GT donanım seviyesinde) gibi birinci sınıf malzemeler de dahil olmak üzere birçok detayı bünyesinde barındırıyor.

Yeni Peugeot 208 ve Yeni Peugeot SUV 2008'in tamamen elektrikli versiyonları da bulunuyor. İnce ve özel tasarım öğeleri yeni Peugeot e-208 ve yeni Peugeot e-2008 modellerini içten yanmalı motora sahip versiyonlardan ayrıştırıyor. Gövde rengindeki radyatör ızgarasının ortasında konumlandırılan aslan logosu bakış açısına göre renk değiştiriyor. 

ÇOK OKUNANLAR