SEKTÖREL › İzmitli i10 Frankfurt'ta sahne alacak

İzmitli i10 Frankfurt'ta sahne alacak

07 Eylül 2013 / 18:57 Hyundai Assan'ın İzmit'teki fabrikasında üretilen i10, Frankfurt Otomobil Fuarı’nın küçük yıldızı olacak

İzmitli i10 Frankfurt'ta sahne alacak
Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda üretilip tüm Avrupa’ya sadece Türkiye’den ihraç edilecek olan yeni Hyundai i10’un ilk fotoğrafları geçtiğimiz ay gün ışığına çıkmıştı. Avrupalı müşteriler için Avrupa’da geliştirilen yeni i10, bu kez Frankfurt’ta dünya prömiyerini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Konfor ve güvenlik bakımından üst segment araçlardan bile daha zengin donanıma sahip olacağı açıklanan yeni i10, dinamik dış tasarımı ve kalitesi artırılmış iç mekanıyla dikkat çekiyor. Önceki modelin ortaya çıkmasının ardından geçen beş yıllık süre içerisinde önemli aşamalar kaydeden i10, eskisine göre çok daha büyük ve kullanışlı. Fonksiyonellik bakımından da segmentinin sınırlarını aşan i10, geniş yükleme kapasitesine sahip. Eski jenerasyona göre 80 mm daha uzun olan Hyundai i10, 65 mm daha geniş ve 50 mm daha alçak. Büyüyen boyutlarıyla beraber daha geniş bir oturma alanına kavuşan i10, artırılmış diz mesafesi ve yüzde 10 büyüyerek 252 litreye ulaşan bagaj kapasitesiyle de sınıfının en iyi değerlerini sunuyor. Tamamen yepyeni bir platform kullanan ve eskisine göre 5 mm daha uzun dingil mesafesine sahip olan i10, yeni süspansiyon sistemi sayesinde de tüm yol şartlarında kararlı bir tutuş sergiliyor.

Eylül ayında, İzmit’teki Hyundai Assan Fabrikası’nda üretimine başlanacak olan yeni i10’un yüzde 90’ı Avrupa’ya ihraç edilecek ve yeni i20 ile birlikte tam kapasite üretime geçildiğinde yıllık üretim 200 bin adete ulaşacak.

ÇOK OKUNANLAR