SEKTÖREL › Makyajlı Honda Jazz Türkiye'de...

Makyajlı Honda Jazz Türkiye'de...

10 Ocak 2018 / 01:29 Yenilenen Honda Jazz, 130 bg'lik yeni motoruyla Türkiye yollarına çıkıyor

Makyajlı Honda Jazz Türkiye'de...

Honda’nın ilk kez 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıttığı makyajlı Jazz, yeni donanım seviyesi ve motor seçeneği ile 13 Ocak’ta yollara çıkıyor. Dış tasarımı ve iç mekan trimleri yenilenirken ürün gamına Dynamic adında yeni bir donanım seviyesi eklenen Jazz’da 130 bg güç üreten yeni 1.5 litrelik i-VTEC benzinli motor da ilk kez sunuluyor.

Makyajlı Jazz'ın dış tasarımda yapılan güncellemeler, yeni nesil Honda modellerinde de kullanılan ve markanın imzası niteliğinde olan far ve ön ızgara tasarımına odaklanıyor. Yenilenen ön tamponda daha keskin hatlar dikkat çekerken, havalandırma ızgaralarının çevresindeki belirgin konturlar daha agresif ve dinamik bir görünümü beraberinde getiriyor. Yenilenen arka tasarımda uygulanan parlak siyah detaylarla daha modern ve sportif bir görünüm elde ediliyor. Jazz, yeni bir görünümün yanı sıra Skyride Blue adında yeni bir renk seçeneğine de kavuştu.

Honda’nın Jazz’da yer verdiği 1.5 litrelik i-VTEC motor, isteğe bağlı olarak sunulan CVT otomatik şanzımanla 100 km’de ortalama 5.4 litre yakıt tüketiyor. Optimize edildiği açıklanan CVT şanzımanın daha akıcı bir sürüş ve hızlı gaz tepkimesi sunduğu belirtiliyor. Bu yeni motor seçeneğiyle birlikte, daha önce kullanımda olan 102 bg gücündeki 1.3 i-VTEC benzinli motor da tüm donanım paketlerinde sunulmaya devam ediyor.

Jazz yeni motor seçeneği ile birlikte Dynamic adında yeni bir donanım paketi de sunuyor. Ön tampon altı eklentisi, arka tampona entegre üç parça arka difüzör ve sportifliği destekleyen kırmızı uygulamalar daha dinamik ve sportif bir görünümü beraberinde getiriyor. Yine Dynamic donanım paketi ile birlikte LED ön farlar, ön sis farları, yan marşpiyeler, tavan spoyleri ve 185/55 R16 ebadında lastiklere sahip parlak siyah alaşım jantlar da sunulmakta. İç mekânda ise turuncu dikişli döşemeler, deri direksiyon simidi ve deri vites topuzu, sportif ve dinamik havayı tamamlıyor.

Yerini aldığı modelin fonksiyonellik misyonunu sürdüren yenilenen Honda Jazz, 354 litrelik bagajı, fonksiyonel arka koltukları ve yolculara sunmuş olduğu geniş yaşama alanıyla sınıfının en kullanışlı otomobili olmaya devam ediyor.

Honda Jazz’da, hız sabitleyici, ısıtmalı ön koltuklar, far sensörü ve Şehir içi Aktif Fren Sistemi standart olarak sunuluyor. Üst donanım paketlerinde ise; ek olarak 7 inçlik Honda Connect bilgi ve eğlence sistemi, çok açılı geri görüş kamerası, anahtarsız giriş ve çalıştırma ve Çarpışma Uyarı Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi ve Trafik İşareti Tanıma Sistemi de dâhil olmak üzere son derece kapsamlı bir güvenlik teknolojisi paketi de yer almakta.

ÇOK OKUNANLAR